چگونه مو های خود را بدون دکلره به پایه برسانیم

مقاله ای بسیار عالی برای شمایی که میخواهید موهای خود را به پایه برسانید بدون اینکه از دکلره استفاده کنید. در این مقاله چگونگی این موضوع را به صورت کامل برای شما عزیزان بیان خواهید کرد.

فرمول رنگ بلوند کنفی عروسکی بدون دکلره

علاقه به رنگ موهای روشن از دیرباز در خانم‌ها وجود داشته است .  اکثر رنگ موهایی که خانم‌ها به آن علاقمند هستند به صورتی‌اند که اول باید رنگ موهای طبیعی خود را به پایه روشن‌تری برسانند و سپس با استفاده از رنگساژ رنگ موی مورد علاقه خود را به صورت رنگساژ استفاده کنند.

مطالعه بیشتر: اولاپلکس چیست

جنس موهای همه افراد متفاوت است. برخی از تار موها زودتر رنگ باز می‌کنند و برخی دیرتر.

برخی تارهای نازکتری دارند و برخی از تار موها ضخیم‌ترند. هرچه ضخامت تار موها بیشتر باشد و موها حجیم‌تر باشند، رنگ‌پذیری موها کمتر خواهد بود.

طبق همین موضوع، دکلره در بعضی افراد به خوبی جواب می‌دهد و در برخی افراد مو را فقط به پایه 6 می‌رساند. آرایشگر برای آنکه مو را به پایه برساند ، پس از یک روز مجددا دکلره را روی موها انجام می‌دهد غافل از اینکه این دو مرحله دکلره موها را خسته کرده و ساختار موها را دچار آسیب دیدگی کرده است.

 • کوتیکول، به لایه محافظ بیرونی هر تار مو گفته می‌شود. با انجام دکلره، کوتیکول مو دچار آسیب دیدگی شدید می‌شود و گاهی به طور کل کوتیکول از بین می‌رود و پس از آنکه مدتی از دکلره می‌گذرد، مو دچار خشکی شدید، وز شدگی و ریزش شدید می‌شود.
 • دکلره علاوه بر اینکه دچار ریز موها می‌شود، بلکه در طی چندین مرتبه دکلره شدن مو، میبینیم که موهایی که قبلا حالت لخت داشتند، دیگر لخت نیستند و فرم فر یا حالت‌دار می‌گیرند.

دکلره با نفوذ در ریشه مو، پیوند‌های مو را تغییر می‌دهد و پیوند‌های مرتب مو را می‌شکند و پیوند‌های جدیدی تولید می‌کند که همین امر باعث حالت‌دار شدن موها می‌شود.

در واقع دکلره عکس ریباندینگ را انجام می‌دهد. ( برای مطالعه درباره ریباندینگ مو به مقاله ریباندینگ در وبلاگ مو‌تن رو مراجعه کنید)

 • مواد شیمیایی مورد استفاده در دکلره مو بسیار قوی و اسیب‌رسان هستند. گاهی میبینیم که پس از دکلره پوست سر دچار تاول و زخم شده است.

مواد دکلره باعث بروز حساسیت‌های پوستی، خارش و قرمزی در پوست می‌شود.

به پایه رساندن مو بدون دکلره

حالا چاره برای به پایه رساندن مو چیست؟

یکی از روش‌هایی که کارشناسان موتن‌ رو در اختیار شما قرار می‌دهند استفاده از فرمول 4 مرحله‌ای رنگ است.

مطالعه بیشتر: دکلره و همه چیز در مورد آن

این روش مزایای زیادی در برابر دکلره را داراست:

 • این روش چهار مرحله‌ای به هیچ وجه باعث بروز حساسیت‌های پوستی در شما نمی‌شود.
 • موهای شما بعد از رنگ به هیچ وجه نمی‌سوزد و دچار آسیب دیدگی نمی‌شود.
 • موهای شما بعد از این چهار دوره رنگ، دچار تغییر حالت نمی‌شود.

 

برای اجرای رنگ موی بلوند طبق دستورات زیر، عمل کنید:

 

دقت داشته باشید این قواعد برای موهای یک رنگ و یکدست است. اگر موهایتان دو رنگ و ریشه موهایتان تیره است، سعی کنید ریشه و ساقه را یکرنگ کنید و سپس این عملیات را اجرا کنید.

 • ابتدا با استفاده از رنگ موی سه صفر (روشن کننده) موهای خود را رنگ کنید. دقت داشته باشید که رنگ کردن موها را از پشت سر شروع کنید و سپس به جلوی موها برسید.
 • برای تهیه رنگ سه صفر، با توجه به حجم مو و جنس آن، رنگ سه صفر بریزید و دو برابر حجم آن از اکسیدان 12 درصد استفاده کنید. توجه داشته باشید که غلظت رنگی که درست می‌کنید نه خیلی غلیظ باشد و نه خیلی آبکی.
 • ریشه‌های موها را به فاصله دو سانتی متر در اخرین مرحله رنگ کنید ، زیرا ریشه‌ها به علت نزدیکی به کف سر، زودتر رنگ باز می‌کنند.
 • پس از رنگ کردن تمام قسمت‌ها، زمان بدهید تا موها‌ به پایه 6 برسند. در این مرحله امکان دارد که شما موهایتان زرد یا نارنجی شود. اصلا نگران نباشید چون این رنگ مو موقتی است.

مطالعه بیشتر: دکوکرم چیست

 • زمانی که دیدید موهایتان یکدست شده و دیگر رنگ باز نمی‌کند، موها را بشویید .
 • دو روز زمان بدهید تا پوست سر و موها استراحت کنند.
 • پس از دو ، روشن‌ترین رنگ سری S را با اکسیدان 12 درصد ترکیب کنید. یک ساعت زمان دهید تا موها کاملا رنگ باز کنند.
 • بعد از اینکه موها رنگ باز کردند، موها را با استفاده از شامپو و نرم کننده بشویید و خشک کنید.
 • مجددا دو روز زمان بدهید تا موها استراحت کنند.

به پایه رساندن مو

به هیچ وجه در مدت زمان عادت ماهیانه خود موهای خود را رنگ نکنید زیرا بدن در طول این روزها ضعیف شده و میزان رنگ پذیری موها به حداقل می‌رسد.

 • بعد از اینکه دو روز گذشت، شما می‌توانید مرحله اول رنگساژ را انجام دهید.

برای رنگساژ یک تیوپ رنگ C8  ، یک تیوپ رنگ M10 تهیه کنید. و به نسبت مساوی باهم ترکیب کنید. برای نتیجه بهتر می‌توانید نیم بند واریسیون صورتی یا بنفش هم اضافه کنید.

توجه داشته باشید که این رنگ ترکیبی را با توجه با حجم موها تهیه کنید و جوری درست کنید که در وسط مراحل رنگ کردن، رنگ مو کم نیاید.

مجددا موها را از پشت سر و از انتهای ساقه شروع به رنگ زدن کنید و باز هم دوسانتی متر مانده به ریشه سر، در اخرین مرحله رنگ شود.

پس از رنگ مرحله اول، موهایی خوش رنگ خواهید داشت ، اگر رنگ شما کمی تیره شده تعجب نکنید این رنگ موقتی است.

 • دو روز زمان بدهید و مجددا این بار یک سوم تیوپ C8 و 2 سوم تیوپ M10 را مجددا با اکسیدان روشن و واریسیون صورتی ترکیب کنید و روی موها بگذارید.
 • در حمام ، موهای خود را چندین بار بشویید تا تیرگی موها از بین برود. شما پس از چندین بار شست‌و‌شوی موها به نتیجه دلخواه خود خواهید رسید و دیگر هیچ تیرگی ، زردی یا قرمزی در موهای خود مشاهده نخواهید کرد.

 

 • به یاد داشته باشید در تمام دورانی که موهای خود را رنگ می‌کنید، بعد از هربار شست‌و‌شو از ماسک مو استفاده کنید.
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *