رنگ مو در دوران قاعدگی، آری یا نه؟

رنگ مو در دوران قاعدگی

تقریبا از زمانی که بخاطر داریم همیشه این سوال بین اکثر ما خانم‌ها رواج داشته که آیا میتونم در مدت زمان قاعدگی موها را رنگ کنم یا نه و یا رنگ مو در دوران قاعدگی مناسب است یا نه؟ اگر خانمی به دنبال جواب این سوال است می‌تواند با مطالعه این مقاله پاسخ خود را دریافت کند. همچنین بسیاری از مشتریان فروشگاه اینترنتی مو تن رو که روزانه جهت مشاوره به سایت موتن رو مراجعه می‌کنند، این سوال را به کرات از مشاورین ما می‌پرسند. بنابراین تصمیم گرفتیم مقاله‌ای در این مورد بنویسیم و با بیان نکات مربوط به این موضوع، پاسخ درست به عزیزانی که این سوال براشون مطرح هست داده شود. دعوت می‌کنیم برای پاسخ به این سوال، مقاله را تا انتها و با دقت مطالعه نمایید.

آیا می‌توانیم در طول دوران قاعدگی موهای خود را رنگ کنیم؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که نمی‌توان جواب مشخص و کاملا واضحی داد، چون بدلیل متفاوت بودن تغییرات هورمونی سطح بدن از فردی به فرد دیگر و همچنین جنس مو، پوست و ژن افراد، تاثیر رنگ مو در دوران قاعدگی از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

اما در ادامه این مقاله سعی کردیم، بطور مفصل و با مراجعه به مطالعات صورت گرفته در چندین دانشگاه، به شرح پاسخ این سوال به درستی بپردازیم.

تاثیر دوران قاعدگی بر بدن چیست؟

ابتدا بدانید که یک بانو در هنگام دوران قاعدگی چه کارهایی می‌تواند یا نمی‌تواند انجام دهد، مثلا رنگ مو در دوران قاعدگی چه تاثیری بر بدن دارد و همینطور بدانید که در طول این دوره چه اتفاقی در بدن می افتد.

هر دختر از بدو تولد با ذخیره تخمک‌ها در تخمدان متولد می‌شود. از زمان بلوغ تا زمان یائسگی، هر ماه ذخیره تخمک ها و به مرور و با آزاد شدن این تخمک ها کاهش می‌یابد. بنابراین برای بارداری احتمالی، در طی این دوره تخمک گذاری، دیواره رحم زن ضخیم تر می‌شود تا خودش را برای نگهداری از جنین آماده کند.

دوران قاعدگی
دوران قاعدگی

این بافت برای یک جنین تشکیل می شود، تا بر روی رحم نگه داشته شود و خود را تغذیه کند. حال، زمانی که بارداری اتفاق نمی افتد، این بافت از بین می رود، تخمک از تخمدان رها می‌شود و از طریق باز کردن رگ‌های خونی از بدن خارج می شود. این روند که در طی آن بافت تخریب شده تخمک از بدن خارج می‌شود، دوره قاعدگی نامیده می‌شود. این فرایند یک روند طبیعی برای یک زن است.

پیشنهاد نویسنده: خشکی واژن در رابطه جنسی و درمان آن

تاثیر رنگ مو در دوران قاعدگی بر موها

دوره قاعدگی، زمانی است که تعادل هورمون‌های زنانه تغییر می‌کند، بی نظمی هورمونی و افزایش درجه حرارت بدن و در نتیجه واکنش بدن به تغییرات شیمیایی مانند رنگ کردن مو در دوران قاعدگی، متفاوت و خاص می‌شود.

به همین دلیل زمانی که برخی از زنان در دوره قاعدگیشان موهایشان را رنگ می‌کنند، رنگ به خوبی روی موها نگه داشته نمی‌شود و بیشتر از زمان معمول، رنگ گرفتن موها طول می‌کشد که این موضوع می‌تواند به علت نازک ترشدن پوست بدن، موجب سوزش یا خارش در حین رنگ مو شود.

البته این موضوع در همه خانم ها بطور یکسان صدق نمی‌کند، اما غالبا و با نگاهی به تجربه بسیاری از آرایشگران این موضوع صدق می‌کند، حتی در بسیاری موارد ممکن است رنگی که برای موهای خود انتخاب کرده اید رنگ مورد نظر از آب در نیاید.

رنگ مو در دوران قاعدگی
رنگ مو در دوران قاعدگی

این موضوع یکبار برای خودم هم اتفاق افتاد و رنگی که در نهایت دیدم اصلا چیزی نبود که میخواستم. به خصوص اینکه در روزهای نخست، که تعادل هورمون تغییر می‌کند این موضوع بیشتر می تواند رنگ مو را تحت تاثیر قرار دهد.

اغلب زنان که موهایشان را با رنگ‌های روشن تر مانند بلوند، قرمز یا پلاتین رنگ می‌کنند، از رنگ نهایی ناراضی هستند. از آنجا که قدرت نفوذ پذیری رنگ در این دوران کمتر شده، نمی‌تواند موهای سفید موجود بر روی سر را به طور کامل پوشش دهد.

این موضوع برای زمانی که می‌خواهید موهایتان را از رنگ تیره به روشن، در بیاورید، بیشتر نمایان است،

پس، بهتر است منتظر پایان دوره قاعدگی خود باشید و سپس اقدام به رنگ مو نمایید. اگرچه هیچ توضیحی علمی دقیقی درباره تاثیر دقیق رنگ مو در دوران قاعدگی و میزان موثر بودن آن روی مو وجود ندارد، اما زنان زیای هستند که از این موضوع شکایت دارند.

باز هم تاکید میکنم که این موضوع برای همه زنان صحت ندارد و بسته به نوع بدن هر فرد و میزان تغییرات هورمونی در بدن متفاوت است، اما بطور کلی و طی آزمایشی که بر روی صدها نفر که توسط دانشگاه ایالتی در آمریکا انجام شد تعداد بسیار کمی از افراد، رنگ مو را همانند روزهای عادی (بدون قاعدگی) و مطابق با رنگ درج شده بر روی محصول دریافت کردند.

از نکات مهمی که لازم دانستم در این بخش مطرح کنم این است که، در دوره قاعدگی، بانوان در معرض تغییرات هورمونی و فیزیکی شدید قرار می‌گیرند و از بین بردن موهای زائد توسط اپیلاسیون و دستگاه لیزر، می‌تواند در بدن مشکلاتی مشابه رنگ کردن مو در دوران قاعدگی ایجاد شود.

رنگ کردن مو در دوران پریود
رنگ کردن مو در دوران پریود

دوره قاعدگی زمانی است که موها سریعتر رشد می کنند چون سطح هورمون افزایش می یابد. در این دوران، مو می تواند در 3 تا 4 روز رشد کند، در حالی که به طور معمول، طی یک هفته تا 10 روز، موی جدید رشد می کند.

همچنین به دلیل تغییرات هورمونی در بدن، پوست نیز حساس تر شده، در نتیجه رنگ کردن مو در دوران قاعدگی و یا هرنوع تحریکات پوستی دیگر، باعث آسیب رساندن و یا ایجاد قرمزی و کبودی بر روی پوست می شود، بهتر است که اجازه دهید، دوران قاعدگی شما به پایان برسد و سپس اقدام به رنگ کردن و از بین بردن موهای زائد نمایید.

رنگ موی خوب از کجا بخریم؟

برای خرید رنگ موی خوب می‌توانید به سراغ فروشگاه های معتبر رنگ موی شهر خود بروید. اما در صورتیکه بدنبال خرید رنگ مو با قیمت مناسب هستید و از طرفی برایتان مهم است که از رنگ موی باکیفیت استفاده کنید، به شما خرید رنگ مو از فروشگاه اینترنتی مو تن رو را پیشنهاد می‌کنیم.

رنگ مو در دوران قاعدگی
رنگ مو

جمع بندی رنگ مو در دوران قاعدگی

در دوران قاعدگی به علت تغییرات فیزیکی و هورمونی، سطح بدن که ناشی از آزاد شدن و از بین رفتن تخمک هاست، سیستم طبیعی بدن مانند همیشه نخواهد بود لذا لازم است در این دوران مراقبت بیشتری از بدن خود داشته باشید.

یکی از مواردی که بهتر است در این دوران رعایت کنید پرهیز از انجام فعالیت‌های زیبایی مانند رنگ مو در دوران قاعدگی و از بین بردن موهای زائد است که به علت تحریکات پوستی که در بدن ایجاد شده تاثیر مورد دلخواه را نخواهد داشت. همچنین در مواردی که پوست حساس‌تر است ممکن است موجب آسیب رساندن به پوست نیز شود. امیدوارم با مطالعه این مقاله به پاسخی مناسب در این مورد رسیده باشید.

در صورتی که سوال و یا نظری در خصوص رنگ مو در دوران قاعدگی دارید، می‌توانید در بخش نظرات، آن‌ها را ارائه کنید و ما را در بهبود مطالب ارائه شده یاری رسانید.

دسته بندی ها

آرایشی و زیبایی
آرایشی و زیبایی
بهداشتی و مراقبتی
بهداشتی و مراقبتی
آشنایی با برندها
آشنایی با برندها
تاپ تن ها
تاپ تن ها