چگونه مشکل کفش‌‌های دردناک را برطرف کنیم؟

[quote arrow=”yes”]بعضی از کفش ها هنگامی که آنها را می پوشیم خیلی پا را اذیت می کنند و دردناک هستند، اما آنها همیشه به این صورت نمی‌مانند. قبل از اینکه شما خودتان را در معرض شکنجه درد، خراش پوست و تاول پا قرار دهید، سعی کنید برخی از راهنمایی ها و ترفندهای تشریح شده در این مقاله را مطالعه کنید. به خاطر داشته باشید با این حال، برخی از کفش ها ممکن است بدنه ضعیفی داشته باشند و رفع کامل مشکل آنها غیر ممکن است. با خواندن این مقاله یاد بگیرید که چگونه کفش های دردناک خود را بدون درد بپوشید، و یا حداقل آنها را کمی قابل تحمل‌تر کنید.[/quote]

 

  • با استفاده از بالشتک‌های مخصوص و کفی کفش

جلوگیری از ایجاد تاول، ساییدگی، و زخم با چسباندن قطعه ای از بالشتک‌های مخصوص در داخل کفش خود: تعدادی بالشتک‌ از داروخانه بخرید و یکی از آنها را باز کنید. آن را پشت بند اذیت کننده کفش و یا پاشنه کفش بچسبانید و با یک مداد آن را فشار دهید تا خوب بچسبد. با استفاده از یک جفت قیچی شکل مورد نیاز را ببرید و پوست پشت آن را بکنید. بالشتک را بر روی بند و یا پاشنه پا بچسبانید.

–     این روش برای جاهای دیگری که باعث سایش می شود هم کار خواهد کرد. اگر منطقه در داخل کفش است، یک دایره کوچک یا بیضی شکل ببرید که کمی بزرگتر از منطقه ساییده شده است.  پوست پشت آن را بکنید و بالشتک را به منطقه اذیت دیده بچسبانید.
–     شما همچنین می توانید این بالشتک ها را به طور مستقیم به پای خود بچسبانید و در پایان روز آن را بکنید.

 

مشکل کفش های دردناک 1

  • جلوگیری از اصطکاک و تاول با مالیدن بالم ضد سایش به پا

شما می توانید این بالم را از یک داروخانه بخرید و آن را به طور مستقیم بر روی پوست خود در جاهایی که ساییدگی و تاول به احتمال زیاد رخ می دهد، بزنید.

–     اگر شما دوست ندارید به تاول های موجود این بالم را بزنید در عوض، از محصولات درمان تاول خریداری کنید. آنها مانند چسب زخم های بیضی شکلی هستند که برروی تاول قرار میگیرند. آنها یک لایه روی تاول ایجاد می کنند و باعث تمیز نگه داشتن آن می شوند به طوری که تاول آلوده نمی شود.

 

  • از پودرهای ضد عرق برای کاهش عرق کردن استفاده کنید.

عرق و رطوبت ایجاد شده توسط سایش می تواند باعث بدتر شدن تاول ها شود. پودرهای ضدعرق رطوبت را کاهش می دهند که به کاهش تاول زدن کمک می کنند.

 

  • پای را در جای خود نگه دارید و از سایش و کبودی با انداختن کفی در کفش جلوگیری کنید.

هنگامی که پای شما از یک سمت به سمت دیگر لیز میخورد، تاول ها از جلو و پشت پای شما زده می شود، که پوست شما هم ساییده می شود. اگر پای شما در اطراف پاشنه حرکت میکند، یک ژل یا کفی در داخل کفش برای کاهش حرکت قرار دهید.

 

  • کاهش درد در پنجه پا با استفاده از برخی توپ های بالشتکی پا

اگر پنجه پای شما در پایان روز درد می کند، ممکن است جنس کفش خیلی سفت باشد؛ این امر به ویژه در کفش های پاشنه بلند رایج است. یک مجموعه از بالشتک های پا بخرید و آنها را در جلوی کفش خود درست در جایی که پنجه قرار میگیرد بچسبانید. آنها معمولا مانند بیضی یا تخم مرغ هستند.

مشکل کفش های دردناک 2

–     اگر شما یک جفت صندل پاشنه بلند با بند بین انگشتان پا دارید، یک بالشتک به شکل قلب ببرید.

  • استفاده از ژل های سیلیکونی یا نوار چسب های فوم

از برخی ژل های سیلیکونی یا نوار چسب های فوم جهت کاهش فشار بیش از حد در مناطق کوچکتر استفاده کنید. هر دو را می توانید از یک داروخانه خریداری کنید.  ژلهای نقطه ای سیلیکونی شفاف و به راحتی شکل پذیر هستند، اما نوار فوم را می توان تنها به شکل صحیح و اندازه برش داد.

 

مشکل کفش های دردناک 3

[review]

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *