چرا از کرم های ضد آفتاب استفاده کنیم؟

پوست خود را در ۴۰  سالگی تصور کنید که تقریبا به مانند ۲۰  سالگیتان است. به نظر حقیقتی غیر واقعی می رسد؟
اما اگر به شما گفته شود که هر روزه فقط با قرار دادن یک لایه موثر از کرم های ضد آفتاب بر روی پوستتان، شما در حال حاضر در راه درستی برای محافظ از پوست خود هستید، باور می کنید؟

برخی از حقایق در مورد مضرات نور خورشید و اثرات آن بر روی پوست شما در اینجا بیان شده است:
• تحقیقات دانشمندان نشان داده است که ۹۰ درصد از چین و چروک ها و پیر شدن پوست از آسیب های نور خورشید ایجاد می شود.
• حفاظت از نور خورشید مهم ترین عاملی است که شما می توانید برای جلوگیری از پیری زودرس پوست انجام دهید.
• از همه مهمتر، ثابت شده است که اشعه هایUV  برای انسان سرطان زا هستند. طبق آمار، از هر پنج نفر یک نفر در طول عمر خود بیشتر در معرض گرفتن خطر سرطان پوست بیش از هر نوع دیگری از سرطان است.
• افرادی که از محصولات محافظ در برابر نور خورشید به صورت روزانه استفاده می کنند، می توانند این خطرات را تا ۲۴٪ کاهش دهند.

مزایای استفاده روزانه از کرم های ضد آفتاب اخبار جدیدی نیست، اما افراد با پوست چرب یا مستعد آکنه هنوز مردد به استفاده از کرمهای ضد آفتاب هستند، زیرا آنها می ترسند که این کار می تواند باعث ایجاد یا تشدید آکنه های آنها شود.

در واقع فرمولاسیون کرم های ضد آفتاب عادی سنگین است و یک لایه چرب بر روی پوست اضافه می کند، بنابراین این باور غیر منطقی نیست. اما خوشبختانه، فرمولاسیون کرم های ضد آفتاب به مرور زمان پیشرفت کرده است. مهم این است که شما با توجه به نوع پوست خود کرم مناسبی انتخاب کنید.

امروزه، کرم های متعددی حتی برای کسانی که پوست چرب و داری آکنه دارند، در دسترس است. برای پوست های چرب ویا مستعد آکنه، متخصصین پوست توصیه به استفاده از محصولات مایع، با فرمول بسیار سبک وزن می کنند، به طوری که آنها منافذ پوست را مسدود نکنند.
البته همه انواع پوست های چرب شبیه هم نیست، بنابراین این تفاوت ها نیاز دارد که محصولات متنوعی وجود داشته باشد. اما نکته اصلی این هست که تمام محصولات ذکر شده بدون رایحه و بو، غیر جوش زا  و  SPF توصیه شده ۳۰ را دارند.


مطالعه بیشتر: بهترین ضد آفتاب مناسب پوست من


اصل دیگری که باید به یاد داشته باشید این است که در استفاده از کرم های ضد آفتاب سخاوتمندانه باشید. آن را بر روی صورت تا گردن خود برای پوشش کامل پخش کنید. از این موضوع نترسید که مات و کدر به نظر برسید، زیرا در ابتدای استفاده کرم به این صورت است. در واقع کرم ضدآفتاب خوب ذوب خواهد شد زیرا برای حفاظت نامرئی از پوست در آن جذب می شود.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *