دکلره و همه چیز درباره آن با یک سورپرایز ویژه

[box type=’info’ radius=’3′]

دکلره را در این مطالب بهتر بشناسید:

1. دکلره و همه چیز درباره آن با یک سورپرایز ویژه

2 . چگونه موهای خود را دکلره کنیم

3 . کرم دکلره راهی بی ضرر برای رنگ کردن مو

[/box]

دکلره واژه ای است که خیلی از خانم ها با شنیدن آن یاد خاطرات بدی می‌افتند. هر کسی که موهای خود را رنگ کرده است از آرایشگر خود شنیده که برای اینکه موهای شما به این رنگ در آید حتما باید دکلره کنید. ما در این مطلب می‌خواهیم همه چیز را درباره این کار برای شما بازگو کنیم. پس در این مطلب با

 • دکلره چیست و چگونه کار می‌کند.

• انواع دکلره

• ضررهای دکلره

• پایه های دکلره

• راه های بی ضرر برای دکلره کردن

• دکلره ریشه های مو

• و چند مارک دکلره فوق‌العاده را می‌شناسید.

 

دکلره چیست؟

دکلره پودر است که با آن می توان مو‌های بدن را بی رنگ کرد. این مهم نیست که موهای کدام قسمت بدن باشد اما بیشتر این ماده را برای موهای سر به کار می برند البته با کرم دکلره یا دکوکرم می‌توان موهای بدن را هم به راحتی بی رنگ کرد. اما دکلره چگونه کار می‌کند.  این ماده  از مواد پرکساید که در ترکیب خود دو مولکول اکسیژن دارند بهره می‌جوید برای همین عوارض بعدی استفاده از دکلره نسبت به مواد دیگر مانند کلر بسیار کمتر است. آب اکسیژنه یکی از نزدیک ترین هم خانواده های رنگ بر  این ماده است. البته دکلره فقط با اکسیدان فعال می‌شود و مثلا اگر آب به آن اضافه کنید  کاری از پیش نمی‌برد. البته اگر به ترکیب دکلره خود موادی با پایه آب مانند سرم‌ها یا مقداری آب اضافه کنید ترکیبتان را رقیق می‌کنید و احتمال خطر آن را کاهش می‌دهید.

دکلره

دکلره چه کار می‌کند؟

این دکلره چه کار می کند؟ کاملا واضح است . دکلره موهای شما را بی رنگ می کند تا بتوانید رنگ جدید را روی موهای خود اجرا کنید. رنگ موهای شما اعم از طبیعی و مصنوعی سبب می‌شود در هنگام پذیرش رنگ جدید با مشکلی رو به رو شوید یکی از این مشکل‌ها رنگ‌های ناخواسته است.
رنگ هم مانند مواد شیمیایی عناصری دارد و رنگ ها برای ترکیب شدن همیشه به چند رنگ پایه قرمز، زرد، آبی و سیاه و سفید تجزیه می‌شوند وقتی که شما می‌خواهید موهای خود را رنگ کنید رنگی که روی موهای شما وجود دارد و ما رنگ پایه مو آن را می‌دانیم به رنگ‌هایی مانند آبی، قرمز و زرد تجزیه می‌شود و موهای شما هاله‌هایی مانند زردی و قرمزی می گیرد. رنگ آبی به خاطر طول موج بسیار پایینش اغلب از روی موها به سرعت پاک می‌شود اما قرمز و زرد سماجت بیشتری دارند.
برای این که این مشکل پیش نیاید موها باید دکلره شوند. این مشکل در رنگ مو‌های روشن بسیار سخت تر است شاید بتوان با استفاده از مواد ضد زردی و قرمزی مانند اکسیدان های مخصوص و شامپوهای خاص در رنگ های تیره زردی و قرمزی را کنترل کرد و از بین برد اما در رنگ موهای روشن به هیچ عنوان اینگونه نیست.

ضررهای دکلره

این را هر کسی که یک بار سر به   این پودر سفید  سپرده باشد می‌دانند که دکلره مو را نابود می‌کند. پرکساید موجود در پودر دکلره به همراه ماده آمونیاکی اکسیدان می‌توانند موها را در خود حل کنند. زیرا موها از ماده‌ای به نام کراتین ساخته شده‌اند و همین سبب می‌شود که در برابر مواد رنگ بر حل شوند . زیاد نگه داشتن موها در زیر مواد این ترکیب می‌تواند موها را نازک و بسیار کم حجم کند. به این حالت سوختن مو با دکلره می‌گویند. اما برای اجتناب از این مشکل شما باید یک روش درست برای استفاده از این ترکیب  روی موی خود انتخاب کنید. این روش را در ادامه این مطلب برای شما می‌گوییم.

دکلره

برای آن که  موها آسیب نبیند چه کار کنیم

دکلره اگر در زمانی طولانی‌تر اما با درصد کمتری روی موها بماند می تواند هم رنگ موها را روشن کند هم به موهای شما کمتر آسیب برساند. این را توجه داشته باشید که موها به هر حال با تماس با  این ترکیب تا حدی آسیب می‌بینند اما این آسیب زمانی که موها با روش های ملایم‌تری دکلره می‌شوند کمتر می‌شود.

اکسیدان 12% را دور بریزید

یکی از اصلی‌ترین دلایل آسیب دیدن موها در هنگام دکلره کردن استفاده از اکسیدان قوی است. این واقعیتی است که در آرایشگاه ها برای اینکه موها را به سرعت روشن کنند از اکسیدان‌های قوی مانند اکسیدان 12% استفاده می‌کنند. دکلره به کار رفته در این روش به خودی خود آسیب رسان نیست اما ترکیب این دو با یک دیگر سبب می‌شود موهای شما به شدت بسوزد. این تنها به خاطر آن است که دکلره کردن را می‌خواهیم سریع انجام دهیم.
زمان یک دکلره کردن استاندارد برای رساندن مو به پای های بالا حدود 45 دقیقه است که این کار را می‌توان در دو نوبت هم انجام داد یعنی تا پایه 8 یک بار و از پایه 8 تا 11 بعد از شستشوی مواد  اول دوباره موها را به  با مواد جدید شارژ کرد. برای رسیدن به پایه‌های بالا مثلا 11 تا سه بار شارژ مواد می‌تواند کارساز باشد. و این کار نیازی به شستشو مواد از روی سر ندارد تنها کافی است بعد از گذشت 45 دقیقه دوباره موارد  را روی موها قرار دهید.

انواع دکلره

احتمالا تا الان فهمیده اید که دکلره بیشتر به صورت پودری در اختیار شماست. اما دکو کرم ها یعنی کرم هایی حاوی دکلره هم برای بی رنگ کردن مو به بازار آمده است که هیچ دست کمی از دکلره‌های پودری ندارد و می‌تواند موها را در بالاترین پایه ها روشن کند. پس می‌توانید بجای استفاده از انواع دکلره‌های پودری از  کرم یا دکوکرم هم استفاده کنید.

سرم هایی محافظ که همراه دکلره می‌توان استفاده کرد

موها آن هنگام که به زیر دکلره می‌روند، همان طور که آب خود را به سبب باز شدن فلس‌های مو از دست می‌دهند. می توانند به همان اندازه هم مواد تغذیه کننده و رطوبت رسان و حتی کراتینه را هم بپذیرند. از این رو در ترکیب مواد می توان از روغن موهایی مانند روغن ترمیم کننده ایوروشه می‌توان استفاده شود و همین طور از سرم های دو مرحله‌ای اولا پکس و ول پلکس که طریقه مصرفی بسیار حرفه‌ای دارد.

دکلره

انواع دکلره رنگی

رنگ هم مانند مواد شیمیایی به اجزای پایه ‌ای و عناصر تشکیل دهنده خود تقسیم می‌شود. برای این که این رنگ های پایه ای در ترکیب دکلره ظاهر نشوند یکی از بهترین راه‌ها استفاده از پودر های دکلره رنگی است. این پودر ها مقداری از پودر سفید  ضعیف ترند. برای این که رنگ نارنجی را در موها خنثی کنیم و مو را برای پذیرش انواع رنگ سرد آماده کنیم از این پودر  بنفش برای دکلره کردن موها بهره می‌جوییم. همین طور اگر می خواهید نتیجه کار شما در حد نهایت خوب و قوی از آب درآید از واریاسیون خاکستری دو سانت در مخلوط اضافه می‌کنیم.
دیگر پودر دکلره رنگی سبز است که قرمزی مو را خنثی می‌کند و اگر می خواهید بعد از استفاده از رنگ بری موها را به رنگی سرد مانند زیتونی رنگ کنید مانند قبل دو سانتیمتر واریاسون سبز به ترکیب اضافه کنید.
پودر دکلره آبی هم در میان انواع پودر ها جایگاه خاصی دارد این پودر هم مانند پودر سبز خنثی کننده رنگ قرمز است اما این بار برای موهایی که تن سرد رنگی دارند مثلا کسانی که موهایشان سیاه پرکلاغی است تن سردی را در موهای خود دارند که باید با پودر  آبی، قرمزی پدید آمده در موها را خنثی کنید.
اما استفاده از انواع پودر های رنگی راه و روشی دارد که باید آن را رعایت کنید. شما از ابتدا نباید با پودرهای رنگی  کار را شروع کنید زیرا پودرهای رنگی نسبت به پودر سفید بسیار ضعیف تر است. شما ابتدا باید موها را با پودر سفید به پایه 8 برسانید بعد برای از بین بردن انواع ته رنگ های به وجود آمده در مو و همین طور رساندن مو به پایه بالاتر از پودر های رنگی فراخور ته رنگی که در موها پدید آمده است استفاده کنید.

دکلره

پایه‌های دکلره کردن مو

در مطلب چگونه موهای خود را دکلره کنیم به طور کامل درباره دکلره کردن موها و مراحل آن توضیح داده ایم حتما این مطلب را بخوانید اما برای تکمیل این متن باید به این موضوع اشاره کنیم .
حتما توجه داشته باشید که مواد شما نباید هنگام ترکیب کردن کف کند و همین طور ترکیب درست دکلره باید کاملا یک دست و روان باشد. البته ترکیب مواد وقتی روی مو رفت برای انجام فعالیت کف می‌کند که این طبیعی است. دانه های برجا مانده در ترکیب باید با هم زدن یک دست شود و شما باید این کار را تا یک دست شدن کامل ترکیب ادامه دهید.
استفاده از روغن هایی مانند روغن موی ایوروشه برای تغذیه مو و جلوگیری از آسیب دیدن مو بسیار  مؤثر است. از این روغن حدود 10 قطره در ترکیب  خود بریزید. برای هر 100 میل اکسیدان یک اسکوپ پودر اضافه کنید.
در هنگام رنگ باز کردن مو توجه داشته باشید که بعد از 30 دقیقه تست رنگ باز کردن را هر 5 دقیقه از موها بگیرد تا حتی 4 دقیقه هم موها اضافی زیر دکلره نمانند.

چند مارک پودر دکلره فوق العاده خوب

همان طور که گفتیم از خواص برتری‌بخش یک پودر دکلره درست و حسابی که آن را به دیگر پودر‌ها ارجحیت می‌دهد این است که در ابتدای ترکیب کف نکند، غبار نداشته باشد و از همه مهم‌تر گاز هم نداشته باشد. همه این‌ها یعنی آن که شما برای خرید یک پودر  خوب باید دقت بیشتری به خرج دهید.
این واقعیتی است که همه پودرهای دکلره بالاخره با شدت و ضعفی موها را روشن می‌کنند اما این که بعد از روشن شدن موها چیزی به اسم مو به درستی برای شما باقی بماند مسئله‌ای به مراتب مهم‌تر از روشن شدن موهاست.
اما بهترین پودر‌های دکلره کدامند. این چندان به مارک رنگ موی شما مربوط نمی‌‌شود که بخواهید از همان مارک پودر انتخاب کنید. پس هر مارک رنگ مویی را که انتخاب کرده‌اید می توانید یک دکلره‌ای کاملا مجزا از آن را برگزینید. فقط در انتخاب خود دقت کنید که برای ترکیب حتما اکسیدان هم نام پودر خود را هم سفارش دهید، چون کیفیت کار در گرو هماهنگی ترکیب دکلره با اکسیدان است.

دکلره
در اولین قدم ما پودر دکلره دوماسی را به شما معرفی می‌کنیم. پودر دکلره‌ای در چند رنگ به همراه اکسیدان های 6، 9 و 12% کراتینه که می‌تواند موهای شما را به راحتی روشن کند بی آنکه از خود غبار، کف و گازی به جا بگذارد.
مارال هم پودر  بسیار خوبی دارد. خوبی مارال این است که از سشه 30 گرمی محصولات خود را بسته بندی کرده است تا جعبه های 1000 گرمی و شما به اندازه مصرفتان می‌توانید پودر تهیه می کنید و البته آن را به اندازه مصرف می کنید. این واقعیتی است که پودر دکلره باید دور از دسترس اطفال قرار گیرد و اساسا ماندن مقداری پودر در خانه می‌تواند دردسر ساز باشد. پس با مارال شما می‌توانید پودر را به اندازه نیاز خود بخرید و به اندازه نیاز خود مصرف کنید
رینی‌فلاور هم یکی از آن برند های تولید پودر دکلره است که در محصولات خود برای رنگ مو فقط دکلره تولید می‌کند و البته پودر دکلره رینی فلاور تولید رینی‌فلاور تولیدی بسیار باکیفیتی است که با اکسیدان های کرمی موجود در هر برندی قابل استفاده است. پس اگر مقداری اکسیدان خوب از هر برندی دارید ولی از کیفیت پودر خود رازی نیستید از رینی‌فلاور استفاده کنید. این پودر از تمام پودر های دکلره موجود قوی‌تر و سالم تر است و  انتخاب حرفه‌ای های آرایشگری است.
شوارتسکف پروفشنال هم یک از بهترین های بازار ایران است. این برند با نام تجاری ایگورا شاید بیش از سی سال است که در ایران فعالیت می‌کند و رنگ موهای بسیار مرغوبی را به بازار ایران ارائه داده است. و گفت و گو ندارد که یک رنگ موی خوب در کنار یک دکلره مرغوب معنا می‌دهد پس حتما اگر می خواهید یک کار حرفه‌ای را تجربه کنید از دکلره ایگورا رویال شوارتسکوف استفاده کنید.

سورپرایز ویژه

تا الان هر چه درباره دکلره و کارکرد های آن توضیح دادیم درباره کار با پودر بوده است . اما ما اینجا می خواهیم یک مژده حسابی به شما درباره کار با دکو کرم‌ها بدهیم.
درباره دکو کرم ها و این که چه توانایی ها دارند در دو مطلب به صورت کامل و جامع صحبت کرده ایم یکی در مطلب کرم دکلره، راهی بی ضرر برای رنگ کردن مو و دیگری دکو کرم و دکلره ای بی ضرر.
در هر دو این مطالب گفته شد که دکو کرم ها موهای شما را تا 3 پایه به تنهایی روشن می کنند و این هم به خاطر ضعیف بودن مواد رنگ بر در این کرم هاست.
اما حالا با تغییراتی که در ترکیبات دکو کرم‌های مارال و همین طور برند دوماسی به وجود آمده است این دکو کرم ها می‌توانند تا 7 پایه موهای شما را روشن کنند. فقط کافی است از فرمول زیر  استفاده کنید.
مقدار یک به یک و نیم از دکو کرم مارال یا دکو کرم دوماسی را با اکسیدان 9% مخلوط کنید این مخلوط به خاطر مایع بودن دکو کرم به سرعت یک دست می‌شود و شما می‌توانید به راحتی آن را روی مو اجرا کنید همین طور رنگ ساژ کردن با این ترکیب بسیار راحت تر است. این ترکیب را روی موها بگذاری و یک کلاه رنگ روی موها بکشید. 45 دقیقه طول می‌کشد که موهای شما رنگ باز کند حالا موها را بشویید و کاملا با سشوار خشک کنید دوباره ترکیب را درست کنید و بعد به مدت 15 دقیقه روی موهای خود بگذارید در 15 دقیقه دوم شما به پایه 11 می‌رسید .
حالا چرا باید موها را بجای پودر با دکو کرم روشن کرد خوب معلوم است چون دکو کرم با خود مقدار بسیار بسیار زیادی انواع روغن های مفید برای مو را دارد و شما به راحتی می‌توانید موهای خود را با دکو کرم مارال یا دوماسی روشن کنید بی آنکه کوچک‌ترین آسیبی به موهای شما برسد.

دکلره

سخن آخر

در فضای مجازی صفحاتی که در باره انواع روش های آرایشی مطالبی را ارائه می‌کنند بسیار زیاد‌اند اما ما با مشاوره دو استاد مبرز گریم و میکاپ آقای لوریمر کوکتپه و سرکار خانم بهناز سلطانی به تولید مطالب خود می‌پردازیم و همه این مطالب برگرفته از نظرات کارشناسی این عزیزان است.
برای دکلره کردن مو حتما قبل از  دست به کار شدن  تست حساسیت را حدود یک روز قبل انجام دهید. این کار با قرار دادن مقدار بسیار کمی مواد روی پوست و مو پست گردن انجام می‌پذیرد. اگر پوست شما ملتهب و قرمز شد یا به خارش و سوزش افتاد یا مارک پودر را عوض کنید یا کلا از استفاده این ماده منصرف شود. استفاده از دکوکرم در موارد که حساسیت وجود دارد می‌تواند انتخاب مناسبی باشد اما باز هم توجه داشته باشید که دکو کرم را هم باید با تست حساسیت روی پوست اجرا کنید.
مو تن رو از این به بعد می خواهد به مرجع تخصصی لوازم آرایشی و بهداشتی تبدیل شود و این تنها با نظرات و همراهی شما امکان پذیر است پس ما را از انتقادات و پیشنهاد‌های خود بی بهره نگذارید.

[review]

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

۶ دیدگاه در “دکلره و همه چیز درباره آن با یک سورپرایز ویژه

سلام ممنون از مطالب مفیدتون.
من رنگ N2. گذاشتم رو موهام الان میخوام پایین موهامو دکلره کنم و رنگ صورتی بزارم چقد پودر دکلره باید استفاده کنم ؟؟و برای رنگ صورتی باید به چه پایه ای برسه؟؟؟

سلام زنده باشید.
چون رنگی که گذاشتید خیلی تیره است لذا توصیه می شود به مرور رنگ مو را روشن کنید. چون باید به پایه 10 برسد تا بتوانید رنگ صورتی را بزنید. از ریموور یا دکوپاژ جهت پاک کردن مو استفاده کنید اما احتمال سوختن مو زیاد است. لذا در چند مرحله این کار را انجام دهید.
اگر سوال دیگه ای داشتید در خدمتتون هستیم

با سلام و خسته نباشید. از اطلاعات خوبی که در اختیارمان گذاشته اید ممنونم. سوالم در رابطه با رنگ کردن مو هست. من موهامو چند ماه پیش دکلره کردم الان دو رنگ هست یعنی حدود ۱۵سانت رشد ریشه نارنجی و قسمتهای دکلره شده هم تقریبا زرد شدن. میخام یکدست قهوه‌ای تیره یا شکلاتی رنگ کنم چیکار باید کنم؟
ممنون میشم راهنماییم کنید و به ایمیلم جوابتونو بفرستید.

سلام و خسته نباشید خدمت شما
من باید اول بدونم که قسمت های تیره مو هاتون تو چه پایه ای هست
برای قسمت های تیره تر دکوپاژ پیشنهاد میکنم تا رنگی نزدیک تر به قسمت روشن موهاتون پیدا بکنه و بعد برای یک دست کردن موهاتون یک رنگساژ کلی

با سلام و خسته نباشید. از اطلاعات خوبی که در اختیارمان گذاشته اید ممنونم. سوالم در رابطه با رنگ کردن مو هست. من موهامو چند ماه پیش دکلره کردم الان دو رنگ هست یعنی حدود ۱۵سانت رشد ریشه نارنجی و قسمتهای دکلره شده هم تقریبا زرد شدن. میخام یکدست قهوه‌ای تیره یا شکلاتی رنگ کنم چیکار باید کنم؟
ممنون میشم راهنماییم کنید و به ایمیلم جوابتونو بفرستید.

سلام روزتون بخیر
با کرم دکلره ریشه های موهاتون رو روشن کنید تا پایه 6 یا 7 که رسید به کل موهاتون و ساقه دکلره بزنید (در صورتی که مو مقاومت لازم را داشته باشد)
بعد از اینکه مو به پایه دلخواه شما رسید میتوانید رنگ مورد علاقه خود را بگذارید
برای قهوه ای تیره یا شکلاتی نیازی به پایه بالاتر ندارید همین که دکلره یکدستی داشته باشید کفایت میکند
ممنون میشم عکس موهاتون رو برای ما به این شماره تلگرام بفرستید: 09120263119

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *