مدل آرایش عروس و همه چیز درباره آن

صنعت آرایش و اکسسوری عروس مانند هر صنعت دیگری به صورت روزانه در حال تغییر می باشد. اگر از مادرهای خود در رابطه با مراسم عروسی و مدل آرایش عروس آنها بپرسید حتما از سادگی و یا نوع آرایش آنها تعجب می‌کنید. عروسی‌های گذشته اغلب در حیاط خانه پدر و مادرها برگزار می¬شد، لباس عروس توسط یکی از خانم¬های خیاط فامیل دوخته می شد و سفره نیز توسط یک آشنای خوش سلیقه چیده می¬شد، عروس نیز که تا روز عروسی معمولا از لوازم آرایش کمتر استفاده کرده بود توسط فامیل یا آرایشگاه محله آرایش ساده¬ای می‌شد و مدل آرایش عروس هم چندان مطرح نبود. مراسم در عین سادگی و زیبایی برگزار می شد.
امروزه برای هر یک از مواردی نظیر آرایشگاه عروس، لباس و اکسسوری عروس، تزئینات ماشین، سفره و مدل آرایش عروس شرکت ها و سالن هایی ایجاد شده که ارائه کننده بروزترین مد‌های روز ایران و حتی دنیا هستند. دیگر یک مراسم عروسی به سادگی و کم هزینه¬گی گذشته نیست.

مقایسه مدل آرایش عروس از گذشته تا امروز

شاید در 20 الی 30 سال قبل نوع مراسم ها بسیار متفاوت و کم تجمل¬تر بود. نه تنها می‌توان به تجملات کمتر اشاره کرد بلکه بایستی به تغییر دیدگاه¬های زیبایی شناسی توجه کرد. شاید 15 سال پیش استفاده از مدل¬ آرایش عروس های بسیار شلوغ و استفاده از رنگ¬های جیغ حتی قرمز و صورتی در آرایش عروس ها نوعی تنوع و زیبایی شناخته می¬شد. مدل آرایش عروس خلیجی چند سال بعد جای آنها را تا حدودی گرفت و مدتی بسیار محبوب بود.
امروزه آرایش¬های ساده و همچنین با رنگ¬های طبیعی بیشتر مورد پسنداند. معمولا امروزه از رنگ های سفید و مشکی بیشتر برای آرایش چشم ها استفاده می‌کنند. رژ گونه های قرمز جای خود را به هایلایترهایی با رنگ های طبیعی و متناسب با صورت فرد داده است. مدل آرایش عروس غالبا با گریم همراه شده است و عیوب صورت فرد را می¬پوشاند.

[box type=’info’ radius=’3′]

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

مدل مو عروس 97

براشینگ مو را کامل بشناسید
[/box]

مدل های موی زیبا در مدل های آرایش عروس امروزی

مدل¬های آرایش مو نیز تغییر یافته و از مدل‌های بسیار شلوغ دیروز جای خود را به مدل های ساده اروپایی داده است.
همچنین جا دارد به این مورد اشاره کنیم با توجه به اینکه مدل آرایش نیز مانند لباس و پوشاک و هر چیز دیگری در دنیا همواره به روز می شود و آرایشگاه‌ها بایستی این مورد را همیشه به روز نگه دارند. به روز نگه داشتن تنها با تمرین صورت می‌گیرد و مطالعه . البته دوره ژورنال های این موضوع گذشته است شما کافی است با مطالعه بلاگ مو تن رو بهترین مدل آراایش عروس های روز دنیا را به راحتی ببینید و یاد بگیرید.
بهتر است برای تمرین از عروس های واقعی استفاده نکنید. حتما همه شما از هزینه‌های گزاف این صنعت مطلع هستید پس بدون شک هر نوع ارائه بدون کیفیت و شاید از مد افتاده می تواند تبلیغی بسیار منفی برای یک آرایشگاه یا سالن های عروس و دیگر باشد.

بازار گرم آرایش، آتلیه و اکسسوری عروس

این روزها اگر شبکه اجتماعی اینستاگرام را بر روی گوشی تلفن همراه خود داشته باشید، بدون شک روزانه عکس¬های عروس¬های مختلفی را می‌بینید. همچنین در سال¬های اخیر بلاشک واژه مدل عروس به گوش شما خورده است. بازار رقابت بین آرایشگران، آتلیه¬های عروس و مزون های لباس عروس، عقد و نامزدی مختلف بسیار شدید است. از آنجا که اغلب عروس و دامادهای حقیقی مایل پخش شدن تصاویر خود در فضای مجازی یا به عنوان مدل نیستند و همچنین بیشتر این کسب و کارها ترجیح می‌دهند از افرادی با چهره و اندام خاص استفاده کنند سبب می شود که امروزه این کسب و کارها از مدل های عروس غیر واقعی و شاید بتوان گفت تمرینی جهت نمایش کار خود استفاده می‌کنند. خانم های و آقایان خوش هیکل و با اندام و صورتی جداب مدل آرایش عروس و داماد می‌شوند و از این راه گذر عکس‌های بسیار جذابی در صفحات اینستاگرام سایت های مختلف نقش می‌بندد.
امروزه در شبکه های اجتماعی به خصوص اینستاگرام حتما فیلم های متعددی از مراحل آرایش عروس را مشاهده کرده اید. اما جالب است بدانید بیشتر این موردها عروس های واقعی نمی باشند. و آرایشگرها برای این موارد از مدل¬های آرایش عروس داوطلب استفاده می¬کنند.

مدل آرایش عروس تمرینی

در کشور ما به فردی که تمایل به مدل شدن به عنوان مدل آرایش عروس دارد، به طور معمول مبلغی پرداخت نمی شود به جز مواردی که از افراد معروف و مطرح برای تبلیغات کسب و کارهایی نظیر سالن های عروس، آتلیه¬ها و مزون های مطرح استفاده گردد. حتی در مواردی در آرایشگاه¬های لوکس و معروف، هزینه مواد مصرفی از فرد مدل دریافت می‌گردد. مدل آرایش عروس در آرایشگاه ها معمولا فردی است که دارای خصوصیت های کلاسیک تایید شده از لحاظ زیبایی چهره و اندام باشد، آرایشگاه¬ها به دلایلی نظیر تبلیغات در فضای مجازی، در ماه¬هایی نظیر محرم و صفر یا حتی رمضان که بازار این کسب و کارها رونق زیادی ندارد، برای ادامه روند تبلیغات، به روز نگه داشتن صفحات مجازی تبلیغاتی خود و نداشتن عروس واقعی و یا حتی ساخت آلبوم جهت سالن شخصی خود، موارد آموزشی و… از مدل های عروس استفاده می¬کنند.
نمی‌توان این موضوع را انکار کرد که بیشتر دختر خانم¬های جوان از تصور کردن خود در لباس و آرایش عروس لذت می‌برند. شاید همین دلیلی باشد که علاقه مند به شرکت در این فعالیت باشند. اگر در چند ماه اخیر به پیج¬های اینستاگرامی سالن های عروس سر زده باشید حتما آگهی پذیرش مدل جهت عروس را مشاهده کرده اید. این تبلیغات آنقدر گسترده شده است که در اپلیکیشن های تبلیغاتی و گاها سایت¬هایی نظیر دیوار و شیپور نیز ما شاهد تبلیغاتی از این دست هستیم.

اگر چه مدل عروس معمولا توسط آرایشگران و به دلایلی که در بالا مطرح شد معمولا کارکرد دارند، اما امروزه مزون¬ها و آتلیه¬ها نیز از استفاده از مدل¬های عروس بی نصیب نیستند. ساخت کلیپ و تصاویر تبلیعاتی توسط آتلیه های گوناگون جهت نشان دادن نوع کار مصداقی از این مورد می باشد، حتما این مورد را نیز در کنار دیگر مواردی که قبلا بیان شد گاها مشاهده کرده اید. همچنین مزون های لباس، تاج و اکسسوری عروس نیز برای نمایش دادن این لوازم خود از مدل های خوش اندام و حتی خوش چهره استفاده می¬کنند. رویه کار معمولا با پوشیدن و عکس برداری از این البسه می¬باشد اما در مواردی برای شوهای لباس نیز از این مدل¬های عروس استفاده می¬گردد.
رعایت شئونات اسلامی در فضای مجازی
با توجه به توضیحات داده شده و با توجه به افزایش روز افزون و تمایل مزون¬ها، سالن¬های آرایشی و آتلیه¬ها جا دارد که بیان کنیم با تمام این تفاسیر نباید فراموش کرد که عدم رعایت شئونات اسلامی و پخش برخی از این تصاویر در فضای مجازی بدون پوشش اسلامی غیر مجاز می باشد و حتی ممکن است سبب دردسر برای شخص پخش کننده گردد.
اما عروس خانم ها با دیدن این عکس ها حتما می‌توانند بهترین مدل آرایش عروس را برای خود انتخاب کنند و این یعنی آن که ایین صنعت همیشه روبه رشد می ماند.
این مطلب را خانم فرزانه قره زاده برای بلاگ مو تن رو نوشته اند.

[review]

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

۲ دیدگاه در “مدل آرایش عروس و همه چیز درباره آن

بسیار عالی بود ممنون

خیلی ممنون از لطفتون امیدوارم برای آرایش عروس اگر به خصوص عروسی در پیش دارید برایتان مفید باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *