آرایش عروس

یک فنجان چای برای خودت بریز. کمی به خودت استراحت بده بگذار از هیاهوی تدارکات عروسیت کمی دور بشوی بیا با من همراه شو تا باهم روز موعود را تصویر سازی کنیم ما می خواهیم خیالت را از بابت آرایش عروس راحت کنیم. وارد سالن عروسی می‌شوی با آن لباس زیبا و فاخر مثل نگین انگشتر می درخشی. همه بهت نگاه می كنند با دقت از سر تا پایت را بررسی می‌کنند آخه تو گل سرسبد مجلسی و تمام نگاه‌ها به سمت توست. در میان آرایش عروس، که تو باشی، چقدر مهم است؟  چقدر زیبا شده‌ای چشم‌هایت برق می‌زند چشم‌ها زیباترین عضو هر چهره‌ای هستند خصوصا وقتی از خوشبختی برق هم بزنند. دست در دست کسی هستی که می‌خواهی سال‌ها درکنارش تمام  لذت‌های  دنیا را بچشی. به چشم‌هایت نگاه می کند کلی حرف برای گفتن دارد ولی فقط به همین بسنده می كند  و می گوید عجب چشم‌های زیبایی داری!

امروز می‌خواهم کمی باهم در مورد آرایش عروس صحبت کنیم اگر دوست داری بدانی چه آرایش به مدل چشمها و چهره ات می آید و می توانی آرایش زیباتری داشته باشی با من همراه شو.

چشم‌ها در آرایش عروس مهم‌ترین قسمت هستند چشمها دریچه بدن‌‌اند که غم، شادی، نگرانی وعشق را می توانند آشكار سازند چشم‌ها درآرایش عروس نیز  بیشترین سهم را دارند.

آرایش عروس

آرایش عروس برای انواع چشم‌ها

شما برای آرایش عروس چه میزان قرار است هزینه كنید. مهم نیست، مهم این است كه بدانید آرایشگرتان قرار است چه كاری برایتان انجام دهد. بهتر است الان بدانید آنروز چه اتفاقی برای ارایش عروس می افتد.

همانطور كه مدلهای مختلفی از حالت‌های چشم وجود دارد به همان میزان در آرایش عروی مدل های میك آپ و آرایش چشم نیز وجود دارد. اینجا كمی راجع به مدل های مختلف چشم و آرایش عروس اطلاعاتی كسب خواهید كرد.

آرایش چشم مدل اسموكی در بین تمام آرایش چشم‌های آرایش عروس  از همه محبوب تر است. خانوم‌هایی كه چشم‌های درشت و صورت پری دارند خیلی با این آرایش چشم زیباتر می شوند. در این مدل آرایش عروس سایه از سایه‌های تیره و دودی استفاده می‌شود. این مدل سایه به دلیل استفاده از رنگ‌های تیره از درشتی چشم‌ها كم می‌كند و معمولا اگر آرایش چشم تیره باشد  از رنگ رژ نه چندان تیره استفاده می‌شود مگر در مواقعی كه به چهره بیاید.

آرایش عروس

عروس خانم ها اگر چشم‌هایتان درشت نیست و دلتان آرایش چشم اسموكی می‌خواهد نگران نباشید، شما هم می‌توانید از این مدل آرایش چشم استفاده كنید به شرط اینكه داخل چشم‌هایتان را تیره نكنید یا به همان شكل رهایش كنید، یا اگر چشم‌هایتان ریز است داخل چشم ها را مداد سفید بكشید. با كشیدن مداد سفید داخل چشم چشم‌ها درشت تر بنظر می‌رسند.

عروس خانم‌های عزیز اگر چشم‌های شما گرد است و دوست دارید كشیده و گربه‌ای به نظر برسند. روی خط چشم تاكید زیادی بكنید.‌ خط چشم خیلی در زیبایی چشم‌ها نقش مهمی ایفا می‌كند. گاهی اوقات نیازی به سایه‌های مدل دار و خیلی پررنگ و لعاب نیست و یك خط چشم گربه‌ای صاف و بی نقص با امتداد نسبتا زیاد می تواند صد برابر بیشتر بر زیبایی چشم‌ها بیافزاید.

اگر چشم‌هایی با فاصله مناسب از هم دارید یعنی نه زیاد از هم دورند و نه خیلی نزدیك از آرایش چشم گوشه تیره استفاده كنید این مدل سایه تقریبا به تمامی چشمها می آید و زیباست. در این مدل سایه گوشه  خارجی چشم  تیره است و معمولا كمی با رنگ‌های گرم ادغام می‌شود و حس غروبی دل انگیز را در پشت پلك‌ها پدید می آورد. برای پدید آوردن تمام این استایل های آرایشی حتما لوازم آرایشی مک را تهیه کنید ای

شما می توانید با یک کلیک لوازم آرایشی مک اصل را از اینجا تهیه کنید

 

آرایش عروس

سبک آرایش عروس خود را به دقت انتخاب کنید

بعضی از عروس خانم ها آرایش لایت یا اروپایی را برای خود می پسندند كه آن هم انتخاب خوبی است، فقط باید به این نكته توجه كنید كه آرایش‌تان از بقیه افراد حاضر در مراسم كم‌تر به چشم می آید. البته لباس شما را از بقیه افراد متمایز می سازد ولی اگر دوست دارید این تمایز بیشتر به چشم بیاید آرایش خیلی لایت را انتخاب نكنید. در این مدل از آرایش عروس از رنگ‌های لایت و روشن استفاده می‌شود هم در سایه و هم در رژ لب.

استایل های درخشنده و آرایش عروس

سایه چشم‌های براق خیلی زیبا هستند ولی در آرایش عروس  كمتر استفاده می‌شوند. جذابیت سایه‌های براق و اكلیلی بسیار زیاد است و تقریبا تمام توجه را به سمت چشم‌ها جلب می كند. استفاده از سایه‌های اكلیلی در بین سوپر استارها بسیار محبوبیت دارد. اما به یاد داشته باشید که شما در شب عروسی یک سوپر استار سینما نباید باشید آرایش عروس تفاوت های عمده ای با گریم ردکارپت سوپر استارهای هالیود دارد پس از آرایشگراتان آرایش هالیودی نخواهید.

آرایش عروس

جام صورت

نكته ی بعدی در آرایش عروس جام یا فرم چهره است. فرم چهره تان گرد است، بیضی یا كشیده؟ آرایشگرتان به این نكته خیلی توجه می كند و با در نظر گرفتن این مسئله شما را گریم می كند. میك آپ آرتیست با استفاده از تكنیك كانتورینگ و هایلایت فرم چهره شما هر شكلی كه باشد به فرم بیضی در می آورد و بوسیله ی این تكنیك نقایص چهره را می پوشاند.تكنیك كانتورینگ و هایلایت نقش بسیار زیادی در متعادل سازی چهره دارد كه توسط پودر فن یا كانسیلرها انجام می شود.دراین تكنیك نقاطی از چهره با استفاده از فن یا كانسیلر دو درجه تیره از رنگ زمینه تیره می شود كه به آن

كانتورو نقاطی از چهره با استفاده از فن یا كانسیلر دودرجه روشن تر از رنگ زمینه روشن می شود كه به آن هایلایت می گویند.

در پایان آرایش عروس فیكس می شود كه هم توسط پودر ها می شود این كار را انجام داد هم اسپری های فیكس كننده میك آپ.

عروس خانم های عزیز شاید یک دغدغه دیگه شما تهیه ست لوازم آرایشتان باشد که اینجا برای شما چندنمونه از لوازم آرایشی که بهتر است  تهیه کنید را عنوان می کنم. یک عروس خانم شیک و امروزی باید کیف لوازم آرایشی کامل و کاربردی هم داشته باشد.

آرایش عروس

شما به یک فن یا کرم پودر برای میکاپ نیاز دارید که باید با توجه به رنگ و جنس پوستتان انتخاب کنید. برای زیر کرم پودر اگر پوستتان خشک است معمولا نیاز به مرطوب کننده یا پرایمر دارید که بهتره از برند خوب و با کیفیت استفاده کنید. برای زیر چشمهایتان نیاز به کانسیلر دارید.کانسیلر ها را به مقدار کم استفاده نمایید و هر دفعه که میکاپ می کنید نیاز نیست حتما استفاده کنید . برای خشک کردن میکاپتان باید از پنکیک استفاده کنید تا هم میکاپتان را فیکس کرده باشید و هم ماندگار. برای چشمهایتان نیاز به کیت سایه دارید که دستتان را برای میکاپ متنوع و زیبا باز می گذارد و میتوانید با رنگ بندی ان مثل یک هنرمند زیبایی خلق کنید . ریمل و فرمژه را فراموش نکنید که از اقلام مهم آرایشی محسوب می شوند.رژ گونه و براش رژگونه را حتما جدی بگیرید و حتی المقدور از دونوع مات و براق آن تهیه کنید . از نوع بسیار روشن و براقش می توانید به عنوان هایلایتر هم استفاده کنید. بعضی از خانم ها از خط لب استفاده نمی کنند که باید این خانمهای عزیز بگویم که اشتباه بزرگی انجام می دهند زیرا شما با کشیدن خط لب لب هایتان را گوشتی تر و قلوه ای تر نشان می دهید.حالا می رسیم به قسمت جذاب ماجرا یعنی رژلب. عروس خانم های زیبا شما معمولا به چند رنگ رژ لب نیاز دارید که پرکاربرد ترین رنگ ها برای کیف آرایشی تان قرمز صورتی کالباسی و قهوه ای است. البته رنگهایی مثل بنفش زرشکی وآجری هم جذابیت های خود را دارند. از ابرو ها غافل نشویم براش سایه ابرو و ریمل ابرو از ملزومات آرایش ابرو هستند که باید در کیف آرایشتان بگنجانید. برای خانم هایی که ابروهای پری دارند ریمل ابرو کفایت میکند و برای عروس خانمهایی که ابرو های خالی و تنکی دارند مداد ابرو هم جزو ملزومات است. برای تهیه براش های آرایشی هم وسواس بخرج دهید .براشی را انتخاب کنید که موهای نرم و لطیفی داشته باشد و صورتتان را آزرده نکند. شاید موفق نشوید همه این محصولات را از یک برند انتخاب کنید چون شاید ریمل یک برند خوب باشد ولی کیفیت کرم پودرش آنچنان چنگی به دل نزند ولی همیشه این مسئله را در نظر بگیرید که لوازم آرایش انتخاب  کنید که برای پوستتان مناسب باشد و ازکیفیت خوب برخوردار باشد و بدنبال جنس ارزان قیمت نباسید چرا که در ارتباط مستقیم با پوست است و باید با وسواس و دقت فراوان انتخاب شوند.

نکته آخر

عروس خانم های عزیز نكته ی آخردر مورد آرایش عروس كه شما باید به آن توجه داشته باشید سلامت پوستتان است .شروع كنید به پوستتان برسید آنرا آبرسانی كنید و تقویت نمایید .مصرف میوه ها و سبزیجات را فراموش نكنید و اگر جوش میزنید یا مسئله پوستی دارید حتما به پزشك مراجعه كنید. پوست نقش مهمی در زیبایی دارد اگر می خواهید آرایش تان در روز موعود بی نقص بنظر برسد حتما به پوست تان اهمیت بدهید و دوستش داشته باشید.

این مطلب توسط خانم آرزو صفاری کارشناس زیبایی مو تن رو نوشته شده است.

[review]

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *