رنگ موی نسکافه‌ ای

رنگ موی نسکافه‌ ای یکی از رنگ‌های مورد علاقۀ شخص من است. شاید یکی از دلایلی که بعضی وقت‌ها چهرۀ جی جی حدید (مدل معروف آمریکایی) به دل من می‌نشیند، وقت‌هایی است که موهای نسکافه‌ای رنگ است و که صورتش را به خوش‌رنگ‌ترین شکل ممکن قاب گرفته است.

رنگ موی نسکافه ای
جی جی حدید با موهای زیبای نسکافه ای

این رنگ مو یکی از محبوب‌ترین رنگ‌ مو هایی است که در بین خانم‌ها طرفداران زیادی دارد. رنگ گرم و هیجان‌انگیز آن به اکثر چهره‌ها طراوت و شادابی جوانی می‌بخشد. در این مقاله قرار است تمام مواردی که به رنگ موی نسکافه‌ای مربوط می‌شود را برای شما باز کنم.

مطالعه بیشتر: جدیدترین مدل های رنگ موی سال 2019

رنگ موی نسکافه ای

رنگ موی نسکافه ای دقیقا چه رنگی است؟

رنگ نسکافه‌ ای جایی میان طیف شکلاتی و قهوه‌ای روشن قرار می‌گیرد. این رنگ طیف‌های گوناگونی دارد و همین طیف‌های متنوع باعث شده که هم افراد معمولی و هم افراد مشهور از این رنگ استفاده زیادی بکنند.

جذاب‌تر از رنگ موی یک دست نسکافه‌ ای، هایلات‌های تیره و روشن نسکافه‌ ای است که روی انواع اقسام رنگ‌های قهوه‌ای از تیره تا روشن جلوۀ فوق‌العاده جذابی به شما می‌بخشد.

مطالعه بیشتر: همه چیز درباره رنگ کردن مو

رنگ موی نسکافه ای
رنگ موی نسکافه ای روشن

رنگ موی نسکافه‌ ای با چه چهره‌هایی هماهنگ است؟

احتمالا شما هم مانند من قبل از انتخاب رنگ مو ساعت‌های زیادی را صرف این می‌کنید که آیا این رنگ به چهرۀ من می‌آید؟ مناسب‌ترین رنگ برای موهای من کدام است؟

خبر خوشحال‌کننده‌ای که برای شما دارم این است که رنگ موی نسکافه‌ ای به خاطر توناژ گرم آن، با اکثر چهره‌ها هماهنگ است. به خصوص اگر موهای طبیعی شما روشن هستند و مانند من به چهرۀ طبیعی علاقه‌مند باشید، رنگ نسکافه‌ ای مناسب‌ترین گزینه برای موهای شماست. چرا که می‌توانید یک تنوناژ بسیار طبیعی و نزدیک به رنگ موهای طبیعی خودتان را، از رنگ موی نسکافه‌ ای در بیاورید.

اگر  رنگ چشم‌های شما روشن و به خصوص قهوه‌ای است، رنگ موی نسکافه‌ ای در هماهنگی با چشمان شما بی‌نظیر عمل می‌کند.

مطالعه بیشتر: انواع حالت دهنده مو و کاربردهای آن

رنگ موی نسکافه ای

چه آرایشی با رنگ موی نسکافه‌ ای هماهنگ است؟

برخی از رنگ‌های مو هستند که شما در آرایش کردن محدود می‌کنند، مثلا رنگ‌های فانتزی مانند بنفش و آبی و یا رنگ‌های قرمز و شرابی شما را در آرایش محدود می‌کنند چراکه نمی‌توانید از هر رنگی برای آرایش صورت خود استفاده کنید. اما رنگ نسکافه‌ ای با هر آرایش و هر رنگی همخوان و هماهنگ است.

اگر پوست روشنی دارید، برای اینکه جلوۀ کاراملی موهایتان را چند برابر کنید، چهرۀ شما به یک آرایش درخشان و براق با تن‌های طلایی، نارنجی و قرمز نیاز دارد تا رنگ‌پریده به نظر نرسید. از طرف دیگر رنگ‌های طلایی، قرمز و نارنجی درخشان در هماهنگی با رنگ موی کاراملی بی‌نظیر عمل می‌کنند و زیبایی شما را زمین تا آسمان جابه‌جا می‌کنند.

اما اگر می‌خواهید آرایش شما طبیعی‌تر به نظر برسد و خیلی توی چشم نزند، می‌توانید از تمام تن‌های قهوه‌ای از روشن تا تیره استفاده کنید، تا آرایش شما طبیعی‌تر به نظر برسد. رنگ موی مارال می تواند انتخاب مناسبی باشد، با خرید رنگ موی مارال بلوند نسکافه ای تیره، می توانید موهایی زیبا و جذاب داشته باشید.

رنگ موی نسکافه ای
رنگ موی نسکافه ای روشن

چه هنگام می‌توانید از رنگ موی نسکافه‌ ای استفاده کنید؟

اگر قصد دارید از نسکافه‌ ای روشن برای موهای خود استفاده کنید، حتما باید موهای خود را دکلره کنید. دکلره شما باید در پایۀ 8 انجام شود.

چند ترکیب هیجان‌انگیز با رنگ نسکافه‌ ای

رنگ موی نسکافه‌ ای روشن

دقت داشته باشید که اگر می‌خواهید موهای خود را به رنگ نسکافه‌ ای روشن دربیاورید، باید پایۀ دکلرۀ موهای شما به درجه روشن مناسبی رسیده باشد. برای رسیدن به این رنگ جذاب ابتدا 50 میل از رنگ موی کاراملی روشن را با 50 میل رنگ موی بلوند شکلاتی روشن و 25 میل از رنگ موی بلوند روشن ترکیب کنید، سپس 180 میل از اکسیدان شمارۀ 1 را با 5 سانتی‌متر از واریاسیون نقره‌ای ترکیب کنید. دکلرۀ آن هم باید پایۀ 8 باشد.

موی یکدست نسکافه‌ ای بدون دکلره

اگر هنوز موهایتان را دکلره نکرده‌اید و می‌خواهید کمترین آسیب را به موهای خود برسانید، از طریق فرمول زیر می‌توانید به ترکیب موی نسکافه‌ ای دست پیدا کنید. 3/2 از رنگ موی بلوند شکلاتی متوسط را با 3/1 از تیوب رنگ موی کاراملی ترکیب کنید، سپس 2 سانتی‌متر از واریاسیون را با اکسیدن شماره 1 ترکیب کنید.

حالا برای اینکه بدون دکلره موهایتان را به رنگ نسکافه‌ ای دربیاورید، کافی است یک سوم محلول را نگه دارید سپس بقیه آنرا به ساقۀ موهایتان بزنید و 25 دقیقه صبر کنید. حالا باقی محلول رنگ مو را به ریشۀ موهایتان بزنید. در نهایت حتما چک کنید که موهای شما به صورت یکدست به رنگ نسکافه ای در آمده باشد و سپس موهای خود را کاملا بشویید. برای حفظ رنگ مو می توانید از شامپو لورال مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنید.

موی یکدست نسکافه‌ ای با دکلره

اما اگر قبلا موهای خود را دکلره کرده‌اید، بر طبق دستور زیر می‌توانید موهای خود را به رنگ نسکافه‌ای در بیاورید.

3/2 از رنگ موی بلوند شکلاتی را با 3/1 از تیوب رنگ موی کاراملی ترکیب کنید، 2 سانتی‌متر واریاسیون را با اکسیدان شمارۀ 1 به آن اضافه کنید و از دکلره پایه 8 استفاده کنید.

ترکیب رنگ موی نسکافه‌ ای قهوه‌ای

این ترکیب کمی تیره‌تر از نسکافه‌ ای معمولی است و برای پوست‌هایی که کمی روشن‌ترند فوق‌العاده است. همچنین اگر شما به دنبال رنگ رسمی‌تر و جدی‌تر هستید، رنگ موی نسکافه‌ ای قهوه‌ای بی‌نظیر عمل می‌کند. برای اینکه موهای خود را به رنگ نسکافه‌ ای قهوه‌ای در بیاویرید به ترتیب زیر عمل کنید:

رنگ بلوند نسکافه‌ ای تیره رنگ را با 3/1 تیوب بلوند طلایی خیلی روشن ترکیب کنید. در ادامه اکسیدان شماره 2 به آن اضافه کنید. دقت کنید که اکسیدان شما باید یک و نیم برابر رنگ موی شما به آن اضافه شود.

مطالعه بیشتر: نکات طلایی برای رنگ کردن مو

رنگ موی نسکافه ای
رنگ موی نسکافه ای با تون قرمز

از رنگ موی نسکافه‌ ای چگونه محافظت کنیم؟

حتما پس از هربار استحمام، از نرم کننده استفاده کنید، به خصوص اگر موهای خود را دکلره کرده‌اید، چرا که استفاده از اکسیدان، اسید سولفوریک موهای شما را بالا می‌برد، دقیقا همین است که باعث می‌شود موهای شما پس از دکلره زبر و خشن شود. همچنین از شستن بیش از حد موها در صول هفته بپرهیزید.

برای حفظ رنگ موی نسکافه‌ ای می‌توانید از شامپو و کاندیشنرهای مناسب کمک بگیرید. همچنین دقت کنید که اگر موهای خود را زیاد رنگ می‌کنید از وسایلی مانند اتو مو و سشوار کمترین استفاده را بکنید. چرا که پس از رنگ کردن موهای شما آسیب‌پذیرتر هستند.

امیدواریم از مطالعه این مقاله در مو تن رو لذت برده باشید. هر نظر و یا تجربه ای دارید لطفا در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *