اولاپلکس جادوی ترمیم مو | اولاپلکس تراپی در رنگ مو و دکلره

در این مقاله موضوع بسیار جذاب اولاپلکس را مورد برسی کامل قرار میدهیم و به صورت کامل تاثیر اولاپلکس را در رنگ کردن مو را مورد برسی قرار خواهیم داد. پس با ادامه این مقاله مفید در مو تن رو با ما همراه باشید

از اولاپلکس‌تراپی چه می‌دانیم

سری رنگ‌های بلوند، جز رنگ‌هایی است که در ایران و اکثر کشورهای دنیا همیشه مورد توجه قرار می‌گیرد.

این علاقه به میزانی‌ست که خانم‌ها سلامت پوست‌و‌موی خود را به خاطر موی روشن از دست می‌دهند که اکثرا هم بعد از اتمام کار با نارضایتی موهای خود را نگاه می‌‌‌کنند یا اینکه موهایشان بعد از چندبار شست‌و‌شو رنگساژ خود را از دست می‌دهد و به زردی می‌زند.

در این مرحله باز هم تلاش می‌کنند که با استفاده از دکلره مجدد پایه رنگ مو را به پایه یک برسانند ولی دریغ از اینکه در این مرحله نه تنها مو به پایه نمی‌رسد بلکه شروع به پوسیدگی می‌کند. در نتیجه در زمان شستن مواد دکلره از روی مو شاهد ریزش و خرد شدگی شدید موها هستیم.

زمانی که مو به این شدت آسیب می‌بیند، تنها کوتاه کردن موها چاره کار نیست بلکه خیلی از تارهای مو به طور کلی از ریشه سوخته شده‌اند و دیگر جایگزین ‌نمی‌شوند.

مطالعه بیشتر: شناخت ارگونومی صورت

تا چند سال گذشته سیکل دکلره مو به همین روال ادامه داشت تا اینکه محصولی با عنوان اولاپلکس وارد بازار شد.

حال باید از خود بپرسیم که از اولاپلکس‌تراپی چه می‌دانیم؟ اولاپلکس موها را بدون آسیب به روشنترین پایه می‌رساند و مناسب موهای مشکی و شرابی شده است به صورتی‌که اولاپلکس این موقعیت رو به شما میده که موها را بلوند کنید اما کاملا متفاوت وکاملا براق!

Olaplex چیست: Olaplex محصول کشور آمریکا و اختراع دکتر اریک بریسلی (دکترای مواد) و دکتر کریگ هوگر (دکترای شیمی) میباشد اولاپلکس فاقد سیلیکون ، سولفات ، آلدئید ، فتالات و DEA می باشد. در ساختار اولاپلکس روغن وجود ندارد.

اولاپلکس مو
اولاپلکس مو

در نتیجه از این موضوع متوجه می‌شویم که این محصول کارآرایی جدیدی دارد و با محصولات موجود در بازار تفاوت دارد.

اولاپلکس در واقع تمامی پیوندهای شکسته شده بر اثر براشینگ ، اتوی مو ، رنگ و دکلره را مجددا برقرار می‌کند.

اولاپلکس به دو روش مورد استفاده قرار میگیرد : روش اول در ترکیبات دکلره و روش دوم در زمان استفاده از رنگ مو

1-آموزش استفاده از Olaplex در رنگ مو

ابتدا رنگ مورد نظر باید با اکسیدان یا فعال‌ کننده‌های رنگ موجود در بازار به خوبی ترکیب کنید سپس در ازای هر ١٠٠ میل رنگ مقدار ٣/٧۵ میلی لیتر از اولاپلکس شماره ١ به مخلوط رنگ اضافه شده دوباره خوب مخلوط شود سپس مو رنگ آمیدی میگردد.

منظور از اولاپلکس شماره 1، قوطی اول اولاپلکس است که روی آن درج شده که این قوطی در مرحله اول مورد استفاده قرار میگیرد.

2-آموزش استفاده اولاپلکس در پودر دکلره

برای دکلره کردن مو یا آمبره و بالیاژ کردن مو متوسط پودر دکلره ابتدا مقدار ٣٠ گرم پودر دکلره باید با اکسیدان یا فعال کننده (یا همان اکسیدان‌های 9، 6 و 12 درصد) به خوبی مخلوط کنید . سپس از اولاپلکس شماره ١ به مقدار ٧/۵ میلی لیتر به مخلوط اضافه کنید و در ادامه مراحل روشن کردن مو که مانند روش سنتی مو است ، موها را روشن کنید.

مطالعه بیشتر: دکلره و همه چیز در باره ی آن

منظور از روشن کردن مو، رنگ کردن تمام موها نیست  و شما می‌توانید از این روش در انواع لایت‌ها استفاده کنید

توجه:

اگر برای انجام روشن کردن مو مقداری بیشتر از ٣٠ گرم مورد نیاز می‌باشد می بایست مخلوط های حاصل در ظروف جداگانه تهیه شوند زیرا مقدار Olaplex (٧/۵ میلی لیتر) فقط در ٣٠ گرم پودر فعال می شوند.

(به طور مثال اگر مویی به ٩٠ گرم پودر روشن کننده احتیاج داشته باشد باید در سه ظرف جداگانه ۳۰ گرمی مخلوط گرفته شود)

بعد از روشن کردن مو، موها به طور کامل آبکشی ( از نرم کننده یا شامپو یا مواد تمیز کننده استفاده نشود زیرا این نرم‌کننده‌ها باعث تاثیر گذاری بر نتیجه ترمیم موها بسیار موثر هستند) سپس با حوله (بدون استفاده از سشوار) رطوبت موها گرفته شود به طوری که ١۵ الی ٢٠ درصد از رطوبت مو باقی مانده باشد مو را با اولاپلکس شماره ٢ آغشته کرده و به مدت ١۵ الی ٢٠ دقیقه رو به پایین به خوبی ماساژ دهید و در انتها با یک کلاه رنگ موها پوشانده شده و به مدت ١ الی ٢٢ ساعت صبر کنید و سپس موها آبکشی و کاملا خشک کنید بعد در انتها درصورت نیاز به رنگساژ مد نظر می‌توانید رنگساژ کنید.

اولاپلکس مو

برای مرحله رنگساژ دقت کنید که رنگ بیشتر از چند دقیقه روی مو باقی نماند زیرا هم باعث تیرگی مو می‌شود و هم نتیجه دلخواه حاصل نمی‌شود.

برای استفاده از کرم های روشن کننده کننده میزان ۴۵ گرم از کرم با ٧.۵ میلی لیتر از اولاپلکس شماره ١ لازم می‌باشد و تمام مراحل بالا در مورد کرم دکلره صادق می باشد

  • توجه داشته باشید که اگر نتیجه واقعی و درست می‌خواهید حتما و حتما از لوازم و مواد اولیه اورجینال استفاده کنید.
  • دقت در ترکیبات و نسبت‌های تعیین شده به قدری مهم است که در صورت کمی تغییر در میزان نسبت‌ها نتیجه به کلی تغییر می‌کند.

برای اینکه خیالتان از بابت نسبت‌های مخلوط شده آسوده باشد، از ترازو برای تعیین اندازه‌ها استفاده کنید.

٣- استفاده صرفا جهت آسیب زداری موهای از بین رفته در زمان دکلره

میدانیم که اولاپلکس‌تراپی بهترین روشی است که توسط کارشناسان برای ترمیم موهای آسیب دیده ارائه شده است.

میزان مواد مصرفی در اولاپلکس‌تراپی فقط بستگی به جنس مو ، حجم مو و میزان آسیب دیدگی داد. بعضی از موها مواد را جذب می‌کنند و حجم بیشتری از مواد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

لازم به ذکر است که اندازه‌های ذکر شده در پاراگراف‌های بالا برای موهایی است که تا سر شانه هستند و معمولی‌اند.

مطالعه بیشتر: رنگ مو فانتزی و مراقبت بعد از آن

طبیعی است که اگر موها بلندتر باشند یا متخلخل ( موهایی که جذب مواد بالایی دارند.) باید مواد بیشتری تهیه کنید.

  • موهایی که تخلخل زیادی دارند، قدرت جذب بالایی دارند . و رنگ زیادی استفاده می کنند پیشنهاد می‌شود برای این دسته از موها حتما از Olaplex استفاده کنید.
  • استفاده از حجم زیاد اولاپلکس نتیجه عکس میدهد و رنگ‌پذیری مو را کاهش می‌دهد.
  • اولاپلکس فاقد چربی ست. در نتیجه اصلا فکر نکنید که در صورت استفاده از اولاپلکس، موها آبرسانی می‌شوند . اولاپلکس فقط پیوند ساختاری مو‌ها را قوی می‌کند و رنگ‌پذیری مو را افزایش می‌دهد.
اولاپلکس مو چیست
اولاپلکس مو چیست

اولاپلکس سه مرحله ای به چه معناست؟

Olaplex در سه مرحله مورد استفاده قرار می‌گیرد. مرحله اول ، اولاپلکس مایع است که باید به میزان مناسب در پودر دکلره و رنگ ترکیب شود.

در زمان ترمیم دکلره و مش مورد استفاده قرار می‌گیرد و باعث می‌شود ساقه‌هایی که قبلا دکلره شده اند، آسیب نبینند. شماره اولاپلکس این مرحله 1 است.

محصول شماره 2 اولاپلکس، مخصوص تراپی  است یعنی خانمی که موهای خود را دکلره کرده، باید با محصول شماره 2 اولاپلکس موهای خود را ماساژ دهد و 15 ای 20 دقیقه بر روی موها بماند.

محصول شماره 3 مخصوص مراحل احیاسازی در منزل است . به صورتی که خانم‌ها باید به صورت هفتگی از این محصول استفاده کند.

امیدواریم از مطالعه این مقاله در مو تن رو لذت برده باشید. اگر سوال و یا تجربه خاصی در این زمینه دارید لطفا در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

این مقاله توسط خانم ساحل اختری برای مو تن رو نوشته شده است.

[review]

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *