10 کرم ضد آفتاب برتر برای انواع پوست

داشتن پوستی هموار، فاقد هرگونه کک و مک و لک، نیاز هر شخصی می باشد. که خیلی از افراد فکر می کنند، برای داشتن چنین پوستی باید از کرم های خاصی استفاده نمایند؛ درصورتی که در قدم اول باید از یک کرم ضدآفتاب با یک SPF، که مناسب فصل و نوع پوست است، استفاده نمود. منظور ازSun Protection Factor  یا SPF، همان فاکتورهای محافظت در مقابل نور خورشید است که هر چقدر مقدار این فاکتور بیشتر باشد،در مدت زمان بیشتری می توانید در فضای باز که دارای نور شدید خورشید است، بمانید. حتما قبل از خرید کرم ضدآفتاب، نوع SPF درج شده بر روی جعبه را بخوانید.

یکی دیگر از فاکتورهایی که به هنگام خرید یک ضدآفتاب باید در نظر داشته باشید، مناسب بودن آن کرم با توجه به نوع پوست شما است. البته یک کرم ضدآفتاب خوب علاوه بر داشتن SPF خوب و مناسب بودن با نوع پوست، باید ویژگی مانند مقاوم بودن در آب و تعریق را هم داشته باشد. در ادامه به معرفی 10 کرم ضدآفتاب برتر از نظر برند و ویژگی های گفته شده بهترین می باشد، می پردازیم. امیدوارم در صورت داشتن سوال یا نظر راجع به ضدآفتابی که استفاده می کنید،نظرات خود را در دیدگاه که در انتهای مقاله آمده است، بیان نمایید.

مطالعه بیشتر: بهترین کرم ضد آفتاب مناسب پوست من

معرفی برندهای معروف کرم ضدآفتاب برای هر نوع پوست

در این بخش قصد داریم، بهترین انواع کرم ضد آفتاب، مناسب برای پوست چرب، پوست خشک،  پوست مختلط و دارای آکنه و جوش را برا ی شما عزیزان معرفی نماییم.

کرم ضد آفتاب برای پوست های چرب

افرادی که دارای پوستی چرب و براق هستند، باید از کرم ضدآفتابی استفاده نمایند،که SPF آن ها مبتنی بر آب باشد. این نوع ضدآفتاب ها یک حالت خشکی بر روی پوست ایجاد می کنند و به خاطر دارا بودن فرمولاسیون خاص، باعث ایجاد خنک کنندگی بر روی پوست می شوند. حال در صورت داشتن التهاب، استفاده از این نوع کرم ضدآفتاب، باعث آرام شدن پوست نیز می شود. در ادامه سه کرم ضدآفتاب که مناسب پوست چرب است را به شما معرفی می کنیم.

کرم ضد آفتاب SPF30 فاقد چربی سری Foundation Effect الارو

کرم ضدآفتاب الارو فاقد چربی مدل Foundation Effect، مناسب برای انواع پوست ها، بخصوص پوست چرب بوده و کشور سازنده  آن نیز فرانسه می باشد. این کرم به خاطر ماندگاری طولانی و دارا بودن خاصیت ضدآب و تعریق، مناسب بوده و حتی به خاطر داشتن خاصیت پوشانندگی، تمامی لک ها و ایرادات پوست را نیز پوشش می دهد. کرم ضدافتاب الارو (Ellaro) علاوه بر داشتن فیلتر شیمیایی اتیل هگزیل متوکسی سینامات، که باعث محافظت پوست در برابر اشعه UVB شده با داشتن سیلیکون باعث نرمی و ابریشمی  پوست نیز می شود؛ این کرم با رنگبندی مختلف مانند بژ طبیعی و بژ روشندر بازار موجود است.

کرم ضد آفتاب الارو

امولسیون ضد آفتاب SPF30 اون مدل Cleanance

امولوسیون ضدآفتاب اون، یکی دیگر از ضدآفتاب های فرانسوی است که برای پوست چرب مناسب بوده و یک محافظ قوی در برابر اشعه های UVA نیز می باشد و به خاطر ضد آب و تعریق بودن، می تواند در مدت زمان زیادتری بر روی پوست نیز باقی بماند،در ضمن، این ضدآفتاب فاقد هر گونه عطر و پارابن بوده؛ و برای افرادی که مستعد جوش نیز هستند هم مناسب می باشد. با استفاده از این کرم ضدآفتاب دیگر نگران التهاب و آوردن لک و جوش نباشید.

کرم ضدآفتاب اون

فلوئید ضد آفتاب مات کننده رنگی SPF50 ویشی

یکی دیگر از ضدآفتاب هایی که برای پوست چرب مناسب  بوده وفرانسوی هم می باشد، فلوئید ضدآفتاب ویشی با SPF 50 است، که بخاطر دارا بودن فیلتر های شیمیایی به نام های Drometrizole trisiloxane یا مکسوریل XL ویا تیتانیوم دی اکساید، بسیار مقاوم در برابر اشعه های UVA وUVB  نیز می باشد. این ضدآفتاب بر خلاف دو نمونه دیگر که دربالا اشاره شد، قابلیت انعطاف پذیری بیشتری در برابر اشعه های خورشید را داراست. البته اگر پوستی مختلط از خشک و چرب دارید، این فلوئید ضدآفتاب نیز مناسب شما خواهد بود. از دیگر ویژگی های عمده این ضدآفتاب می توان به آبرسان بودن و تنظیم کننده چربی بر پوست نیز اشاره کرد.

کرم ضد آفتاب ویشی

کرم ضدآفتاب برای پوست های خشک

افرادی که دارای پوستی خشک هستند، بعلت دارابودن سطح پایین چربی، مستعد حساس شدن و سفتی بر روی پوست نیز می باشند. افرادی که دارای چنین پوستی هستند، باید از کرم ضد افتابی استفاده نمایند که در آن مرطوب کننده های متعددی مانند سیلیکون،لانولین و روغن باشند. به هنگام خرید ضدآفتاب های مخصوص پوست چرب حتما به SPF30 به بالا فکر کنید و حتما در آن از مرطوب کننده هایی که گفته شد، استفاده نمایید.درادامه سه کرم ضد آفتاب که مخصوص پوست خشک است، را به شما عزیزان معرفی می کنیم.

کرم ضد آفتاب رنگی بایودرما Photoderm Max SPF100

کرم ضد آفتاب فتودرم مکس SPF50 بایودرما، یکی از ضد آفتاب های فرانسوی است که فاقد هرگونه اسانس و عطری نیز می باشد و بخاطر دارابودن خاصیت ضدآب، در مدت زمان طولانی تری می تواند بر رو ی پوست باقی بماند. البته افرادی که پوستی نرمال دارند، هم می توانند از این نوع کرم استفاده نمایند. یکی از خصوصیات عمده این ضد آفتاب، دارابودن SPF 100 است که باعث شده، مدت زمان بیشتری در معرض آفتاب  قرار بگیرید، بدون آنکه دچار حساسیت پوستی، لک و مک شوید. افرادی هم که دارای آلرژی می باشند، می توانند از کرم ضدآفتاب بایودرما نیز استفاده نمایند.

کرم ضد آفتاب بایودرما

خرید کرم ضد آفتاب رنگی بایودرما Photoderm Max 

کرم ضد آفتاب فاقد رنگ SPF50 اوسرین

کرم ضد آفتاب اوسرین ، یکی از ضدآفتاب های آلمانی است که مناسب برای پوست های حساس و خشک بوده و برای جلوگیری از پیری زودرس هم مناسب می باشد. کرم ضد آفتاب اوسرین، قابلیت حفاظت در برابر اشعه های UVA و UVB را نیز دارد و با استفاده از آن، هم می توانید به پوست آبرسانی نمایید و هم به مدت طولانی تری می توانید بر روی پوست نگه دارید.

کرم ضد آفتاب اوسرین

خرید کرم ضد آفتاب فاقد رنگ SPF50 اوسرین

ضد آفتاب ضد پیری کدلی مدل Divine SPF50

یکی دیگر از کرم های ضدآفتاب فرانسوی البته لاکچری، برند کدلی است، که فروشگاه مو تن رو به تازگی این برند با کیفیت را درویترین کالاهای با کیفیت و اورجینال خود اورده است. کرم ضد پیری کدلی، مناسب برا ی پوست خشک و حساس می باشد و با عصاره گل یاسمن نیز معطر شده است. این ضد آفتاب قادر است در مقابل اشعه های UVA/UVB ، مقاومت کند و همین امر موجب جلوگیری از پیری زودرس و آسیب رساندن به سلول های پوست نیز می شود. این ضد آفتاب فرانسوی فاقد پارابن بوده و باعث شفافیت پوست نیز می شود.

کرم ضد آفتاب کدلی

خریدضد آفتاب ضد پیری کدلی مدل Divine SPF50

کرم ضدآفتاب برای انواع پوست و آکنه

افرادی هستند که دارای پوستی مختلط بوده، یعنی در ناحیه ای از پوست صورت، خشک و در ناحیه دیگر مانند بینی و یا گونه ها، چرب می باشد. این چنین افراد بهتر است که، از کرم ضد آفتاب هایی مناسب برای پوست مختلط یا فاقد چربی، مناسب پوست چرب، استفاده نمایند. البته این افراد، برای اینکه نواحی از پوست که خشک است، دچار التهاب و حساسیت نشود، بهتر است که از یک کرم مرطوب کننده در آن نواحی استفاده نمایند و بعد کرم ضد آفتاب مخصوص پوست مختلط را استفاده نمایند. البته در صورتی که پوستی حساس یا دارای آکنه دارید، باید از ضد آفتاب هایی استفاده کنید، که دارای فیلتر UVB باشند، که این فیلتر نسبت به UVA، سبکتر بوده و همچنین باید فاقد چربی باشد. در ادامه چهار ضد آفتاب که مناسب برای انواع پوست و دارای آکنه است را معرفی می کنیم.

ضد آفتاب رنگی SPF30 مناسب انواع پوست فاربن

یکی از کرم های ضدآفتاب ایرانی با دوام و با کیفیت که از نظر قیمت هم مقرون به صرفه است، کرم ضد آفتاب فاربن می باشد. این ضد آفتاب اصیل ایرانی علاوه بر آبرسانی و با طراوت کردن پوست، باعث روشن تر و درخشان تر شدن پوست نیز می شود. این ضد آفتاب به علت دارا بودن بیسابولول و نعنا، التهاب ها را کاهش داده و قابلیت محافظ در برابر اشعه های UVA و UVB نیز می باشد.

کرم ضد آفتاب فاربن

خرید ضد آفتاب رنگی SPF30 مناسب انواع پوست فاربن

کرم ضد آفتاب روزانه سان اسنس SPF50

کرم ضد آفتاب روزانه سان اسنس، محصول کشور استرالیا بوده و برای انواع پوست، بخصوص پوست های چرب و آکنه مناسب می باشد. این کرم ضد افتاب هم برای خانم ها و هم برای آقایان و هم برای افرادی که مدام در حال جوش زدن هستند، مناسب می باشد. کرم ضد آفتاب سان اسنس بی رنگ و ضد براق بوده، البته برای پوست های چرب باعث ماتی نیز می شود. از مزایای این محصول می توان به دارا بودن ویتامین Eو B3 ، خاصیت آبرسانی و مرطوب کنندگی، بازسازی پوست و  جذب سریع نیز اشاره کرد.

کرم ضدآفتاب سان اسنس

 

کرم ضد آفتاب ضد لک SPF50 نوروا مدل Trio White S

یکی دیگر از کرم ضد آفتاب های فرانسوی، کرم ضد آفتاب و ضد لک نوروا است، که علاوه بر ضد آفتاب بودن، خاصیت درمانی و برطرف کننده لک و کک نیز دارا می باشد. این ضد آفتاب مناسب در برابر اشعه های UVA و UVB نیز می باشد؛و به هنگام استفاده از آن، انتقال ملانین به سطح پوست را کاهش داده و در برابر آب، نور و تعریق مقاوم می باشد. در صورتی که پوستی کدر و تیره دارید، حتما از ضد آفتاب ضد لک نوروا را استفاده نمایید.

کرم ضد آفتاب نوروا

خرید کرم ضد آفتاب ضد لک SPF50 نوروا مدل Trio White S

کرم ضد آفتاب ضد آب SPF 30 دکتر مورد مدل Age Proof

یکی از ضد آفتاب های آمریکایی که بسیار هم گران می باشد، کرم ضد آفتاب ضدآب دکتر مورد (Murad) است. یکی از مزایای این کرم ضد آفتاب که باعث خاص شدن آن می شود، مناسب برای محیط های آبی مانند استخر بوده و در واقع یک محافظ قوی در برابر اشعه های سبک و سنگین UVA و UVB نیز می باشد. این کرم ضد آفتاب برای انواع پوست، بخصوص پوست چرب و حساس مناسب تر بوده است. زمانیکه از این ضد آفتاب استفاده می کنید، باید با چین و چروک، و پیری پوست خداحافظی کنید. البته این ضد آفتاب دارای +++PA بوده که این عمل، ماندگاری بیشتری در مقابل اشعه های آفتاب مانند UVA را ایفا می کند.

کرم ضد آفتاب دکتر مورد

دراین مقاله بهترین های ضد آفتاب مناسب برای هر نوع پوست با قیمت های متفاوت آورده شده است. در صورت داشتن تجربه راجع به هر کدام از این ضد آفتاب ها، خوشحال می شویم، نظرات خود را در دیدگاه برای ما ارسال نمایید.

مطالعه بیشتر: چرا از کرم های ضد آفتاب استفاده کنیم؟

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

۲ دیدگاه در “10 کرم ضد آفتاب برتر برای انواع پوست

بسیار عالی بود ممنون

با سلام، ممنون از شما، خوشحالیم که این مطلب توجهتون را جلب کرده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *