خلاصی از گره خوردن مو را بلد هستید؟

گره خوردن مو یکی از آن اتفاق هایی است که خیلی از خانم ها به خاطر آن حتی زیر گریه هم زده‌اند. فکر کنید جایی کاری دارید و سرتان شلوغ است و مثل همیشه هزار کار هم سرتان ریخته می خواهید اندکی به خودتان برسید و حاضر شوید و راه بیفتید. دوش می گیرید سرتان را با شامپو می شویید و موهایتان را خشک می کنید. سشوار یک گزینه بسیار معمولی و ساده است اما امان از گره خوردن مو ها . صدای پاره شد تارهای مو و حرکت نکرده شانه و برس در میان تارهای مو از آن حالت هایی است که حتی دستتان را هم بعد از درگیری با موها خسته می کند. می دانید چرا موهایتان دچار گره خوردگی می‌شود؟ می‌دانید راه خلاص شدن از گره خوردن مو چیست؟ چه محصولاتی برای شما مناسب است؟

گره خوردن مو چرا پیش می آید؟

موی شما خشک است پس گره می خورد. موی شما گره خوردگی دارد پس حتما موی های شما خشک است. این یک قاعده جا افتاده برای کسانی است که همیشه با گره خوردگی مو درگیرند پس باید فکری به حال خشکی موی خود کنید. اما راه حل از بین بردن خشکی مو چیست.

موی گره خورده

از کجا شروع کنیم؟

موهای گره خورده نیازمند نرم کننده هستند اما نه نرم کننده هایی که در حمام از آن‌ها استفاده می‌شود ماسک مو و نرم کننده نیازمند به آبکشی تأثیری بر روی موها گره دار ندارند زیرا فرایند گره خوردن موها بعد از حمام و در زمان خشک شدن موها شروع می‌شود. پس بهترین زمان بعد از حمام است .

روغن یا عصاره ها گیاهی کدام را انتخاب کنیم؟

این که گره خوردگی مو های شما با کدام یک از محصولات آرایشی بر طرف می‌شود خود مسئله‌ای است که اندکی احتیاج به سعی و خطا دارد زیرا برخی از خانم ها موهایشان با سرم های روغنی رو به راه می‌شود و برخی دیگر با عصاره های گیاهی ما اینجا چند محصول را برای از بین بردن گره خوردگی مو به شما معرفی می‌کنیم که برخی از آنها حاوی عصاره های گیاهی و برخی دیگر حاوی روغن های گیاهی هستند و برخی از این محصولات عصارههای گیاهی غیر چربی برای جلوگیری از گره افتادن مو هستند.

ابتدا چند راه حل خانگی

برای حل مشکل گره خوردن مو ها خیلی ها همان اول می‌گویند: «برو موهایت را کوتاه کن» این راه حل نیست! پاک کردن صورت مسئله است!
انتخاب شما برای حل مشکل  گره خوردن مو اگر به صورت چرب و روغنی باشد بهترین گزینه روغن زیتون است. موها را با روغن زیتون بدون بو چرب کنید و بعد از نیم ساعت به حمام بروید ضمنا از شامپو و نرم کننده های خیلی قوی استفاده نکنید البته ماسک مو های مرطوب کننده مو می تواند مفید باشد. گره دار شدن مو ها به واسطه زبری سطح مو پیش می‌آید و روغن زیتون و ماسک نرم کننده از گره افتادن موها بعد از خشک شدن جلو گیری می‌کند.
یکی از دلایل گره افتادن موها عصبی شدن شماست استرس باعث تنش در بافت می مو و پوست سر می‌شود خشکی مو پدید می آید و موها خشک بیشتر گره می‌خوردن. گره خوردن موهای خود را با دم کرده گیاه لیندن هم می توانید از بین ببرید.

درمان خانگی گره خوردن مو

حالا راه حل های صنعتی

راه حل های شیمیایی کاملا از دستور کار ما در مو تن رو خارج است. زیرا اگر درمانی هم با محصولات شیمیایی بر روی موهای شما انجام شود یک یا دو مشکل دیگر برای شما به وجود خواهد آمد که باز اسباب دردسر است پس چرا باید از چاله به چاه افتاد؟
اما همان طور که گفتیم استفاده از سرم های روغن مو می‌تواند بسیار برای از بین بردن مشکل گره خوردن مو مناسب باشد در این راه سرم روغن زیتون مارال سرم خوبی برای باز کردن گره موهاست در کنار این سرم از کرم موی السو لورال هم می‌شود استفاده کرد. این کرم روغن مو در خود هفت روغن بسیار مناسب را نهفته است که یکی از انها روغن آملا ست روغنی که بهتر است اسم آن را راز پر پشتی و سلامت موهای مردم هندوستان بگذاریم.

اما بهترین روغن مو برای تمام مشکلاتی که به واسطه کم شدن چربی مو پیش می‌آید روغن ترمیم کننده موی ایوروشه است این روغن مو در خود سه روغن بسیار قوی ماکادمیا، شی باتر و بابا شو را دارد که از این میان ماکادمیا روغنی است که از گیاه ماکادمیا یا فندوق استوایی گرفته می‌شود. ماکادمیا پر خاصیت ترین مغذ گیاهی است که در روی کره زمین می‌روید و شما می توانید با روغن آن از گره خوردن موی خود کاملا جلوگیری کنید . این سرم روغن مو را به مقدار بسیار کم می‌توانید بعد از حمام به موهای خود بزنید.

اما اگر نخواهید با روغن و چربی به جنگ گره خوردگی موهای خود بروید راه حل نهایی استفاده از شامپو و اسپری باز کننده گره موی یا اسپری گره مو ایوروشه است . اینجا ایوروشه برای ایجاد روانی و لغزندگی شانه در میان موهای شما و البته کم کردن از سطح خشکی مو اسپری حالت دهنده مو ایورشه ای ابداع کرده است که یکی از کارکرد های آن باز کردن گره مو است . شامپو براق کننده مو ایوروشه هم گره خوردگی موهای شما را برطرف می‌کند هم موهای شما را درخشان می کند و هم به موهای شما را نرم می‌کند. اما توجه داشه باشید که این محصول را باید در کنار شامپوی آن استفاده کرد.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

۲ دیدگاه در “خلاصی از گره خوردن مو را بلد هستید؟

سلام من موهام شدید گره خورده و با نرم کننده و این راه کارا باز نمیشه چی کار کنم

سلام.
پیشنهاد ما برای موهای شما استفاده از ماسک موی داخل حمام 10 کاره یونیک وان رولون و نرم کننده ایوروشه است، چون موهای شما ظریف و شکننده شده لازم است در حمام از نرم کننده و ماسک مو استفاده کنید و حتما به سمت پایین موها شسته شود. با استفاده از دست و یا شانه دندانه درشت گره ها را باز کنید و برای انجام این کار عجله نکنید. هربار بخشی از موهای گره خورده را به آرامی جدا و آن بخش را جدا کنید و به این روش گره را باز کنید. جهت مشاهده این محصولات هم میتوانید روی لینک کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *