تاریخ امروزجمعه , ۳ خرداد ۱۳۹۸
white hair

سفیدی موی سر و روش های جادویی از بین بردن آن

آرام آرام رشته های سیاه جای خود را با تارهای سپید مو عوض می کنند و این موضوعی است دیر یا زود شاهد آن خواهیم بود، برخی افراد به دلایل ژنتیکی زودتر با سفیدی موی سر مواجه می شوند و برخی دیرتر موهایشان سفید خواهد شد اما نکته ای که در اینجا وجود دارد این است که با روشهای ساده و راحتی می‌توانید این موضوع را کم رنگ تر کنید و همیشه شاداب و جوان بنظر برسید. در این مقاله سعی داریم تا راه و روش و تکنیک هایی را به شما آموزش دهیم تا با انجام آنها زیبایی و جوانی موهایتان را حس کنید پس تا اخر مقاله باهم با ما همراه باشید.

قانون درصد سفیدی موی سر (پورسانتاژ) و شیوه ی رنگ آمیزی تار مو

اگر شما دارای ۲۵% سفیدی موی سر دارید، ۴/۱ رنگ اصلی بعلاوه همپایه رنگ مصرفی ۴/۳رنگ فانتزی اگر موها دارای ۵۰% تارهای سفید باشد ۲/۱ رنگ اصلی همپایه رنگ مصرفی بعلاوه ۲/۱ رنگ فانتزی در صورتیکه مو از تون خاصی برخوردار باشد می توانید در این مرحله ۵ الی ۱۰ سانت از  واریاسیون مورد نظر استفاده نمایید.

اگر موها دارای ۷۵% سفیدی باشد ۴/۳رنگ اصلی همپایه رنگ مصرفی بعلاوه ۴/۱ رنگ فانتزی را استفاده می کنیم.

برای پوشش تارهای سفید بهتر است از اکسیدان کرم ۶% استفاده کنید.

silver-gray-hair

دانه ی مصنوعی دادن به موهای سفید (پرکلراسیون یا پیگمنتاسیون )

این تکنیک، مو را برای جذب بیشتر رنگ آماده می کند و برای موهایی که بیش از ۲۵% سفیدی موی سر دارند مناسب است. این تکنیک برای موی سفید که تنها در بخش های خاصی از سر متمرکز است و یا به دشواری رنگ می پذیرد، کارایی بالایی دارد.

روش کار جدید را امتحان کنید. رنگ موی مورد نظر را ابتدا با اکسیدان کرم ۶% مخلوط نمایید و به تمام موها بمالید و پس از مکث ۳۰ دقیقه رنگ خالص را بدون آبکشی به موها بمالید تا پوشش دهی رنگ مو را افزایش داده و بعد از ۱۰ الی ۱۵ دقیقه مکث موها را آبکشی کنید.

 قانون طلایی رنگ موهای خاکستری

موی خاکستری زبرتر، دارای کشسانی کمتر و گاهی مجعد تر یا صاف تر از دیگر موهای سر است. هم چنین این نوع موها در برابر سفیدی موی سر رنگ را دیر تر به خود می گیرد. قانون طلایی در رنگ کردن این مدل موها این است که ابتدا میزان و درصد واقعی موهای خاکستری در سر مشخص شده و هم چنین پراکندگی موهای خاکستری در سر مشخص شود تا بر این اساس ترکیب رنگ مناسب انجام گیرد.

موی-خاکستری

مطالعه بیشتر: اوپلاکس تراپی در رنگ مو و دکلره

پوشش موهای سفید با رنگ های خاکستری

برای موهایی که حدود ۲۵ درصد سفیدی دارند از۳ سه چهارم رنگ فانتزی و یک چهارم رنگ اصلی هم پایه رنگ فانتزی استفاده می شود.

برای موهای با حدود ۵۰ درصد سفیدی از یک دوم رنگ اصلی همپایه رنگ فانتزی و یک دوم رنگ فانتزی به علاوه ۲ تا ۳ سانت “واریاسیون” هماهنگ با رنگ فانتزی استفاده می‌کنیم.

برای موهای با ۷۵ درصد سفیدی از ۴/۱  رنگ فانتزی و ۴/۳ رنگ اصلی هم پایه رنگ فانتزی بع علاوه ۳ تا ۴ سانت واریاسیون هماهنگ با رنگ فانتزی استفاده می کنیم.

اگر موها ۱۰۰ درصد سفید بود تمام رنگ های اصلی یک درجه تیره تر از رنگ انتخابی به علاوه ۴ تا ۵ سانت واریاسون هماهنگ با رنگ انتخابی را استفاده می کنیم.

مثلا اگر فردی رنگ بلوند تیره زیتونی را انتخاب می کند و موهایش درصد سفیدی زیادی دارد باید به نسبت درصد سفیدی، رنگ فانتزی را کم و رنگ اصلی را زیاد کنیم. یعنی اگر ۲۵ درصد سفیدی داشته باشد ، رنگ فانتزی را کمتر و رنگ اصلی را بیشتر  به کار می بریم.

white-hair

نکته آخر:

اگر مویی ۱۰۰ درصد سفیدی داشته باشد، به جای رنگ فانتزی می بایست از رنگ اصلی  استفاده کرد و یک تا دو درجه رنگ را تیره تر انتخاب کنیم. یعنی به جای بلوند زیتونی تیره از قهوه ای روشن طبیعی یا قهوه ای متوسط و واریاسیون استفاده می کنیم. هر مقدار رنگ فانتزی کمتر شد از واریاسیونی که هماهنگ با رنگ فانتزی انتخاب شده باشد انتخاب می کنیم تا فانتزی بودن رنگ مشخص شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *